• Plavecký výcvik starších žiakov

• Zdokonaľovací kurz plaveckého výcviku pre žiakov 3. a 4. ročníka sa uskutočnil v dňoch od 14.10 do 18.10.2024 v Dolnom Kubíne. Žiaci ho úspešne absolvovali pod vedením skúsených inštruktorov. Zdokonalili sa v plávaní, naučili sa základy plaveckých štýlov a zlepšili svoje dýchacie techniky. Okrem výučby si užili množstvo hier a zábavy vo vode.

K ukončeniu výcviku opäť patrila plavecká súťaž, v ktorej boli žiaci rozdelení do štyroch skupín.

1. skupina: 1. miesto Ján Znak, 2. miesto Nina Holubová, 3. miesto Patrik Drobek
            2. skupina: 1. miesto Nela Polačíková, 2. miesto Tobias Krasničan, 3. miesto Natália Pjenteková
            3. skupina: 1. miesto Andrea Lajčiaková, 2. miesto Natália Ďuranová, 3. miesto Marián Jančiga
            4. skupina: 1. miesto Zachej Vojtechovský, 2. miesto Miroslav Stašák, 3. miesto Alex Grebáč

Súťaž prebehla v priateľskej atmosfére a všetci účastníci sa snažili zo všetkých síl. Víťazi i ostatní dostali zaslúžené pochvaly a odmeny. Výcvik prebiehal v uvoľnenej atmosfére a výbornej nálade. Žiaci si okrem cien odniesli množstvo nových skúseností a radosti z pohybu.

• Pre našich naj......starých rodičov

• „ Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj  on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú  radi.“

V októbrový deň plný slniečka navštívili žiaci svojich starých rodičov. Počasie akoby chcelo podčiarknuť láskyplnú atmosféru milej školskej udalosti, ktorá sa konala v pondelok, 21.10. Žiaci si pre vzácnu návštevu, svojich najmilších starých rodičov pripravili darčeky - kľúčenku, krabičku sladkých jablkových dobrôt a nezabudli potešiť babkino a dedkovo srdiečko milou pesničkou a básničkou. V láskavých očiach navštívených sa zatrblietali slzy dojatia, šťastia i radosti. Milí naši starí rodičia, každý deň za Vás ďakujeme!

„V každom z Vás je sila lásky, čo ženie svet velikánsky.  A drží ho pokope, len čo srdce zaklope. Ďakujeme babka, dedko, ďakujeme Vám za všetko.“

• Opäť sme pomohli, vrchnáčiky odovzdané

• Plastové vrchnáčiky z našej školy, ktoré minulý školský rok žiaci nazbierali, poputovali tento rok do Trenčína, do Centra Svetielko, ktoré je neziskovou organizáciou už 10 rokov. Centrum pomáha napredovať deťom a mladým ľuďom s ťažkým hendikepom. Správnym vyskladaním a nastavením  terapeutických, rehabilitačných, vzdelávacích a sociálnych služieb dokážu pomáhať pri mnohých diagnózach a pomôcť rodinám zvládnuť neľahké životné situácie. Vrecia vrchnáčikovej pomoci od nás poputujú dievčatku, ktorému Centrum Svetielko pomáha aj týmto spôsobom. Sme si istí, že sa vrchnáčiky dostali do správnych rúk!

• Výsledky volieb do Rady školy

• Sčítaním platných hlasovacích lístkov volebnou komisiou z navrhnutých kandidátov (Mgr. Veronika Stoláriková, Mgr. Štefánia Škutová a Peter Trabalka) bola do Rady školy – zástupca rodičov ZŠ - zvolená Mgr. Veronika Stoláriková.

• Vavrečka 204

029 01 Vavrečka