• Angličtina hrou

• Deti našej materskej školy sa učia angličtinu zážitkovou formou. Vyučovacie hodiny sú obohatené online interaktívnou učebnicou My Disney Stars and Friends, pozeraním videí, piesňami. Deti trávia príjemné poobedie so zábavným učením sa. To je plné pohybu i tanca. Pracujú s interaktívnym displejom, pracovnými zošitmi, listami či rôznymi materiálmi a pomôckami. Krok po krôčiku sa učia nové slovíčka a každodenné frázy.

• Ocenenie pre našich úspešných žiakov

• V Bratislave, dňa 8. februára, sa konala vernisáž výstavy a prehliadka najúspešnejších prác medzinárodnej súťaže Slovensko, krajina v srdci Európy za rok 2023. Záštitu nad touto súťažou prevzal predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini. Všetky zaslané práce, ktorých bolo okolo 1500, boli hodnotené odbornou porotou, ktorej predsedal Ondrej 4. Zimka. Žiaci z 2.A, Karolína Bronerská, Michal Hrindo a Marián Jančiga, boli ocenení za svoje víťazné fotografie. Domov si odniesli nielen krásne ceny, ale hlavne veľa zážitkov, ktoré na druhý deň porozprávali svojim spolužiakom.

• Môj kamarát robot

• V pondelok, 5.2.2024, sa v 1.A diali neobyčajné veci. Každého žiaka sprevádzal na vyučovaní nový kamarát- robot. Začali sa totiž učiť písmenko R. Vyučovanie odštartovali piesňou „Prišiel k nám pán robot.“ Pri čítaní zo Šlabikára sa všetci dobre zabavili. Vety a slová mohli čítať iba spo – ma – le – ne a se – ka – ne. Bol to skvelý deň, v ktorom sa žiaci naučili aj veselý tanec robotov. Ďakujeme rodičom, že pomohli svojim deťom vytvoriť týchto skvelých a nápaditých kamarátov.

•  Milí rodičia,

druhý zber papiera sa uskutoční v termíne od 12.02. do konca marca 2024. Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pán školník, ktorý zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme za ochotu a porozumenie.

• Všetkovedko

• Obľúbená celoslovenská vedomostná súťaž, do ktorej sa žiaci aktívne zapájajú každý rok. Majú v nej príležitosť ukázať, aké vedomosti získali z rôznych vyučovacích predmetov a čo všetko vedia o svete, ktorý nás obklopuje. Vyskúšali si, či sa dokážu v správnej chvíli sústrediť a podať čo najlepší výkon. Do súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími sa zapojilo okrem žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka aj 10 prváčikov ktorí boli veľmi úspešní. Zúčastnení žiaci získali titul Všetkovedkov učeň. Úspešní riešitelia boli: Tobias Krasničan, Simeon Minárik, Filip Bareš, Lívia Matkulčíková, Michaela Znaková z 1.A, Roman Skokovskyi, Emma Holubová, Stanislav Pavelko z 1.B, ktorým bol udelený titul Všetkovedko. Blahoželáme a v ďalšom súťažení prajeme veľa úspechov.