• Divadelné predstavenie a návšteva knižnice z príležitosti mesiaca Marec – mesiac knihy

• V utorok 19.3. sa žiaci zúčastnili divadelného predstavenia v Dome kultúry v Námestove, ktoré si pre nich pripravila ZUŠ - Pierot. V hre s názvom Alica v krajine zázrakov  stvárnila hlavnú úlohu naša žiačka zo 4.A, Linda Veselovská. Predstavenie sa všetkým veľmi páčilo. Jediné, čo žiakom prekážalo bolo podľa ich slov to, že vystúpenie trvalo tak krátko. Po jeho skončení sa žiaci presunuli do priestorov Mestskej knižnice Domu kultúry v Námestove, kde im spisovateľ a pracovník knižnice pán Jozef  Medard Slovík predstavil svoje knihy a odpovedal na zvedavé otázky. Pri čítaní vládla výborná atmosféra. Žiaci boli aktívni, spoločne si zaspievali aj ich obľúbené pesničky. Niektorí boli v knižnici v Námestove prvýkrát, preto im pani knihovníčka Danka Laštíková predstavila oddelenia knižnice i najnovšie tituly kníh. Zároveň im vysvetlila, ako si ich môžu prísť požičať a ako si môžu založiť čitateľský preukaz. Kultúrny a čitateľský utorok sa vydaril, naši mladí čitatelia si domov odniesli pekný zážitok.

• Plavecký výcvik

• V dňoch od 11. marca do 15. marca 2024 sa prváci a druháci zúčastnili základného plaveckého výcviku v Aquarelax Dolný Kubín. Výcvik viedli priateľskí a milí plavčíci, ktorí pomohli žiakom spriateliť sa s vodou a oboznámili ich so základnými technikami plávania. Žiaci sa veľmi tešili z každého stráveného dňa v bazénoch. Vo štvrtok si zmerali sily v plaveckých pretekoch a v piatok sa vybláznili na tobogánoch. Teší nás, že každý žiak urobil v plávaní pokrok a nikto nemal strach z vody. Za odvahu a zlepšujúce sa výkony si žiaci odniesli Mokré vysvedčenie a pekné odmeny. V zdokonaľovaní svojich plaveckých zručností budú pokračovať budúci rok.

• Predškoláci v škole

• V stredu 13.3. privítali školáci svojich budúcich spolužiakov z našej materskej školy a vo štvrtok 14.3.  zo súkromnej MŠ Lienka. Predškoláci sa tak na jeden deň stali ozajstnými žiakmi v škole a strávili v nej školácke dopoludnie. Zoznámili sa so školskými pomôckami, vyskúšali si učenie sa v triede, sedenie v laviciach, písanie na tabuľu, počítanie. Žiaci si pre svojich mladších  kamarátov pripravili zaujímavostí zo svojho školského života, rôzne aktivity, dali rady, ako sa stať pravými školákmi a obdarovali ich darčekom. Predškoláci sa oboznámili s priestormi školy a do svojho prvého zošitka si nakreslili to, čo ich baví, čo sa im páči. Všetkým sa  v škole páčilo, o čom hovorili aj slová pri odchode: ,,Ja tu chcem prísť už zajtra.“

• Projekt „Čítame pre radosť“

• Vďaka tomuto projektu sme získali finančný príspevok, z ktorého boli zakúpené rôzne knižné tituly. V triedach tak pribudli knižnice, kde si žiaci môžu nájsť svoju obľúbenú knihu a čítať ju aj počas prestávok. Nové police určené na odkladanie kníh vyrobil náš šikovný pán školník. Budeme sa tešiť, ak žiaci vyplnia svoj voľný čas čítaním aj mimo vyučovania a budú si čítať len tak pre radosť.