• Pokyny pre stravníkov

• Vážení rodičia, milí stravníci,

od 2.9.2019 v našej školskej jedálni dochádza k zmene systému odoberania stravy.
        V školskej jedálni je nainštalovaný elektronický systém výdaja stravy s využitím osobných identifikačných čipov od aSc. Stravníkovi je čipový prívesok zapožičaný zdarma, prostredníctvom triedneho učiteľa.

Je neprenosný a oprávňuje vlastníka na odber jedného obeda. Samotný čipový prívesok okrem jedinečného kódu nenesie žiadnu informáciu. Všetky údaje o stravníkovi sú bezpečne uložené v programe aScAgenda. Stratu, či odcudzenie čipu je potrebné okamžite nahlásiť triednemu učiteľovi (resp. vedeniu školy), ktorý ho zablokuje. Stravník tak nepríde o cenu zakúpených obedov, ale bude si musieť zakúpiť nový čip. Stratený čip sa zablokuje a prípadný nálezca tak nezíska Vami zaplatené jedlo.

Čipový systém evidencie stravníkov slúži na zefektívnenie výdaja stravy. Preto dávame na vedomie rodičom, ktorí majú záujem stravovať svoje dieťa v školskej jedálni informatívne pokyny.

Nový modul umožňuje škole zverejniť jedálny lístok, ako aj povoliť žiakom prihlasovať sa, alebo odhlasovať sa zo stravy. Rodičia tak môžu urobiť na www stránke školy (www.zsvavrecka.edupage.org ) alebo aj použitím mobilnej aplikácie.

Mobilnú aplikáciu - EduPage si môžete stiahnuť na: http://mobile.edupage.org alebo priamo vo svojom smartfóne prostredníctvom aplikácie Obchod play (Google play).

Chceme tak docieliť ucelený prehľad o stravníkoch, ako aj možnosť pre rodičov skontrolovať si stravovanie syna (dcéry) v školskej jedálni.

Každý stravník  musí mať vypísanú záväznú Prihlášku na stravovanie pre školský rok 2023/24, z tohto dôvodu sa mu obed automaticky prihlasuje na ďalší mesiac dovtedy, pokiaľ ho rodič NEODHLÁSI z aktuálneho dňa, mesiaca, alebo nezruší Prihlášku na stravovanie. Neodhlásené obedy si musíte zaplatiť.

Odhlásiť zo stravovania  je možné deň vopred  do 14:00 hod.  Na pondelok sa odhlasuje v pondelok do 07:00 hodiny.:

• po prihlásení sa na Edupage stránku školy priamo z jedálneho lístka
        • osobne,
        • telefonicky na čísle: 0911 548 149

Prihlášku na stravovanie pre školský rok 2022/23 si môžete vyzdvihnúť u vedúcej ŠJ, alebo stiahnuť zo stránky školy  www.zsvavrecka.edupage.org v záložke  Žiaci a rodičia - Tlačivá - Tlačivá-školská jedáleň.

Po prihlásení sa na stravu u vedúcej jedálne a vyplatení stravného sa zaktivuje činnosť čipového prívesku a stravník môže odoberať stravu tak, že pri výdajnom okienku priloží čipový prívesok ku snímaču.

Poplatky a platenie stravného

Od 01.01.2024 sa mení príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v zariadení školského stravovania podľa VZN č.7/2023 zo dňa 15.12.2023.
        Zákonný zástupca dieťaťa/žiaka uhrádza finančný príspevok na stravovanie vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov v súlade s finančnými pásmami určenými Ministerstvom školstva SR s úhradou režijných nákladov na výrobu, výdaj jedál a nápojov - II. finančné pásmo.

Materská škola (malá a stredná trieda)

Základná škola

1 Paušálny mesačný príspevok na režijné náklady sa uhrádza bez ohľadu na počet dní v mesiaci, kedy stravník stravu prevezme. Povinnosť zaplatiť paušálny mesačný príspevok vzniká už pri odobratí stravy v jeden kalendárny deň. Výška paušálneho mesačného príspevku na režijné náklady v Školskej jedálni:

a) pre dieťa v materskej škole 12,00 €,

b) pre žiaka v základnej škole 12,00 €.

Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa sa poskytuje v zmysle zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

Obedy "zadarmo"

2 Príspevkom na náklady sa rozumie rozdiel medzi dotáciou a finančným limitom pre žiaka. Tento rozdiel bude použitý na nákup inventáru v školskej jedálni.

Dospelí stravníci, cudzí stravníci

Ak stravník nie je v škole a stravu si neodhlásil, je povinný hradiť plnú výšku sumy (uvedenú v príslušnej tabuľke) a môže si vyzdvihnúť obed v Školskej jedálni, ktorý si vloží do vlastnej nádoby. V prípade choroby stravníka je nutné odhlásiť stravníka z obeda, pričom ak si stravu vopred nestihol odhlásiť, môže si v 1. deň choroby obed vyzdvihnúť v školskej jedálni, ktorý si vloží do vlastnej nádoby. Strava sa považuje za prevzatú aj vtedy, ak zmena zo strany stravníka nebola školskej jedálni oznámená v súlade s ustanoveniami prevádzkového poriadku školskej jedálne, alebo zmluvnými podmienkami.
        Po skončení kalendárneho mesiaca školská jedáleň vyúčtuje objednanú stravu, ktorá nebola odhlásená bez nároku na dotáciu a predpíše ju stravníkom k úhrade. Úhrada musí byť vykonaná najneskôr do 15.dňa v mesiaci vyúčtovania stravy. Pri nezaplatení stravy za dva mesiace bude stravník odhlásený zo stravy.

Aby sme sa vyhli rôznym nedorozumeniam žiadame stravníkov a rodičov o včasné uhrádzanie stravného.

Stravné je možné uhradiť nasledovnými spôsobmi:
        - trvalým príkazom
        - bezhotovostným stykom – internet banking
        - poštovou poukážkou na účet v banke
        - platbou v hotovosti v banke

Číslo účtu

IBAN

IBAN: SK1056000000004010271005

Konštantný symbol

Variabilný symbol

identifikačné číslo žiaka

(novým stravníkom poskytne vedúca školskej jedálne, treba sa u nej informovať)

Špecifický symbol

Do poznámky uviesť

meno, priezvisko a trieda žiaka

Bližšie informácie získate u vedúcej ŠJ.

Poznámka:

Zápisný lístok a Žiadosť o poskytnutie dotácie si môžete  stiahnúť zo stránky školy  www.zsvavrecka.edupage.org v záložke  Žiaci a rodičia - Tlačivá - Tlačivá-školská jedáleň.