• Národný projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II

•

V školskom roku 2021/2022 sa naša škola zapojila do národného projektu "Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II." Vďaka projektu bolo možné vytvoriť jedno miesto pre asistenta učiteľa pre deti so zdravotným znevýhodnením,  čím sa výrazne zvýšili možnosti inkluzívneho vzdelávania v našej základnej škole.

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

Všeobecné informácie o projekte

• Názov projektu: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

• Kód projektu: 312011AQI4

• Realizátor projektu: Metodicko-pedagogické centrum, Ševčenkova 11, Bratislava

• Kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03

• Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje

• Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond

• Prioritná os: 1. Vzdelávanie

• Investičná priorita: 1.1 Zníženie a zabránenie predčasného skončenia školskej dochádzky a podporou prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a stredoškolskému vzdelávaniu vrátane formálnych, neformálnych a bežných spôsobov vzdelávania za účelom opätovného začlenenia do vzdelávania a prípravy.

• Oblasť intervencie: Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu.

• Špecifický cieľ: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.

• Miesto realizácie projektu: ZŠ s MŠ Vavrečka

• Cieľová skupina: Deti, predovšetkým tie, ktoré navštevujú materské školy a deti/žiaci základných a stredných škôl, vrátane detí/žiakov so ŠVVP všetkých škôl, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení v SR (t. j. štátne, cirkevné aj súkromné školy).

• Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu: 12

• Obdobie realizácie projektu: 01.09.2021 – 31.08.2022:

Ciele:

• implementovať princípy inkluzívneho vzdelávania v materských, základných a stredných školách,

• vytvoriť predpoklady na zlepšenie výchovnovzdelávacích výsledkov detí a žiakov,

• zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu.

Viac o projekte

Informačná tabuľa projektu