• Envirokalendár

• 21.12.2022 si žiaci odniesli domov darček v podobe nášho ENVIRO-kalendára. Kalendár dokumentuje aktívnu prácu žiakov a pani učiteliek v Zelenej škole. Sme naň veľmi hrdí a tešíme sa, že môžete prostredníctvom tohto darčeku zdieľať našu radosť z pekne vytvoreného diela spolu s nami.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ s MŠ, Vavrečka 204 podľa § 3 ods. 9 vyhlášky č. 231/2009 Z.z.o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách informuje v súlade § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov o udelení riaditeľského voľna žiakom školy na deň 22.12.2022 z prevádzkových dôvodov.

Školský klub a školská jedáleň v tento deň nebudú v prevádzke.

Vyučovanie bude pokračovať po vianočných prázdninách v pondelok 09.01.2023.

• Školské vianočné trhy

• „Už sa všetci tešíme na Ježiška," slová piesne, ktoré vystihujú blížiace sa sviatky a navodzujú tú pravú predvianočnú náladu. Aj naša školská rodina prežíva predvianočný čas spoločne a intenzívne. Škola je krásne vyzdobená, z tried počuť vianočné koledy, odvšadiaľ blikajú vianočné svetielka, žiaci riešia rôzne adventné úlohy. Tradičné vianočné trhy, ktoré približujú najkrajšie sviatky v roku, tento rok konečne nechýbali ani u nás. Na hodinách výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania či krúžkov, žiaci spoločne s pani učiteľkami vytvorili veľa originálnych výrobkov. To, že fantázia nepozná hranice, nám opäť dokázali rodičia, ktorí spolu so svojimi deťmi pripravili nádherné diela hodné obdivu. Šikovnosť rúk sa odzrkadlila v bohatosti ponúkaného tovaru. Anjeliky, vianočné ozdoby, svietniky, ikebany, betlehemy, cukrovinky zaplnili stoly počas vianočných trhov len krátko. Tí, čo našu školu navštívili, určite neodišli naprázdno. Okrem zakúpených vecí a malého darčeka si odniesli kus vianočnej nálady a potešili aj svoje chuťové kanáliky. Vôňa vianočného punču a oblátok rozvoniavala široko – ďaleko. Tohtoročné vianočné trhy sa vydarili. Vianočná atmosféra je v plnom prúde, Vianoce už môžu prísť.

Milí rodičia, žiaci, priatelia školy!

Ďakujeme Vám za Vašu návštevu, za vzájomnú spoluprácu a pomoc pri vyrábaní krásnych diel, za finančnú podporu v podobe zakúpenia vecí z vianočných trhov.Veľmi si to vážime. Finančné prostriedky z nich, zo zberov papiera, železa boli a budú použité na financovanie školských aktivít - príspevky na dopravu pri výletoch, exkurziách,školských večierkoch,  vstupné na vzdelávacie aktivity, na nákup materiálu pre vianočné trhy, ceny do súťaží, odmeňovanie úspešných žiakov našej školy, zakúpenie darčekov na Mikuláša, MDD, Vianoce a pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Časť zo získaných financií z tohtoročných vianočných trhov posielame Nadácii anjelské krídla.

• DiGitálne kolégium

• Jednou z hlavných úloh akčného plánu  Digitálna transformácia školy z projektu Školský digitálny koordinátor je vytvorenie Digitálneho kolégia, ktorého hlavnými aktérmi sú naši starší žiaci. Tí, čo prejavili záujem o túto pozíciu sa pravidelne stretávajú, získavajú nové vedomosti a zručnosti z DIGI sveta a následne ich potom zdieľajú svojim mladším spolužiakom. Školský rok je už v plnom prúde a naše Kolégium usilovne pracuje. V novembri realizovali rovesnícke vzdelávanie v 1.A triede. Pripravili si pre nich test v platforme KAHOOT – čo je vzdelávania platforma, kde si žiaci hravou a digitálnou formou precvičujú získané vedomosti. Test s názvom ZMYSLY ČLOVEKA pripravený žiakmi KOLÉGIA, po ich úvodnom ,,zaškolení,, pani učiteľkou, vytvorili naozaj zmysluplne, a čo je dôležitejšie úplne sami, s minimálnou pomocou. Následne rovesnícke vzdelávanie v 1.A viedli sami, vžili sa do pozície pani učiteľky a dopadlo to na výbornú. Kolégium má na pláne toho ešte veľmi veľa a tešíme sa, že naša škola im dáva možnosť rozvíjať aj tieto zručnosti.