• Podarilo sa. Sme naďalej Zelená škola

• Dňa 28.06.2023 sme dostali vyjadrenie hodnotiacej komisie, že titul Zelená škola nám právom patrí. Náročný program, ktorý bol splnený, dennodenné aktivity, akcie, vzájomná spolupráca, výrobky, pomoc prírode, okoliu...Na to všetko sme vynaložili nemalé úsilie. Odmenou je obhájený titul, ktorý nám bol opäť priznaný do roku 2025. Zelená vlajka veje nad hlavným vchodom úplne zaslúžene. Stálo to za to. Aj Zelené trhy, ktoré sa uskutočnili dňa 29. 06. sú dôkazom, že všetko to krásne, vzácne a jednoduché zároveň, čo nás obklopuje, je samotná príroda. Z jej pokladov vyrobili žiaci spolu s pani učiteľkami i v spolupráci s rodičmi prírodné výtvory plné obdivu. Ďakujeme všetkým, ktorí nás v tejto zelenej misii podporujete. Spolu s nami prispievate k tomu, aby sme pomohli životnému prostrediu. Každý deň plný aktivít je jedným z 365. Každá aktivita je zlepšením seba samého a svojho blízkeho okolia.

ĎAKUJEME, že ste súčasťou nášho zeleného sveta.

• Zelené trhy

• Veľmi sa tešíme, že sa nám aj tento rok podarilo obhájiť titul Zelenej školy. V jej duchu sa nesie veľmi veľká časť vyučovania a budovanie praktických zručností žiakov. Odštartovali sme úžasný prvý ročník Zelených trhov, na ktorých žiaci ukázali, akí sú neskutočne nápadití, zruční a šikovní aj v oblasti finančnej gramotnosti. Počas hodín v škole, krúžkov ale aj v čase po vyučovaní a v ŠKD sa venovali výrobe rôznych nádherných výrobkov, spracovali dary prírody z našej záhrady a okolia. A tak pripravili neskutočne veľa výrobkov ako čajíky, mydielka, džemy, sirupy, medík, balzamy na pery, včeloobaly, koláčiky....a veľa veľa ďalšieho. O pohostenie sa postarali naše šikovné maminky, ktoré ochotne upiekli chlebík, pani kuchárky zas zdravý jablkový perník. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí priložili ruku k tomuto vydarenému dielu a aj tým, ktorí si naši čas a prišli podporiť našich žiakov. Centrom pozornosti a zároveň atraktívnou súčasťou trhov sa stal drevený stánok, ktorý škole venoval pán Karol Pepucha. Veľmi pekne ďakujeme.

• Domáci miláčikovia

• Obľúbená aktivita – deň, kedy si môžu naši žiaci do školy priniesť svojho domáceho miláčika. Zážitková záhrada ožila rôznymi zvukmi. Na jednom mieste sa streli psíky, mačky, zajace, papagáje, morča, škrečok a dokonca aj exotickejšie typy ako korytnačky, gekony a jašteričky. A symbolicky sme zo záhrady vypustili holúbka.

• Beseda s osobnosťou obce

• V školskom roku 2022/2023 sme v našej škole zaviedli ďalšiu milú tradíciu – spoločné stretnutia a besedy s významnými osobnosťami obce, ktoré ju reprezentujú naozaj výnimočným spôsobom. Skromní ľudia, o ktorých spoluobčania často ani nevedia, sa vďaka svojej usilovnej práci, odvahe, trpezlivosti a silnému zanieteniu stali úspešnými. Sme nesmierne radi, že tentokrát prijal naše pozvanie športovec pán Miroslav Stašák, ktorý našu vlasť reprezentoval aj na zimných paralympijských hrách 2022 v Pekingu. Napriek svojmu hendikepu sa nevzdal, začal sa venovať športu a dnes ja z neho úspešný parahokejista. Venuje sa parahokeju a zároveň pomáha ľuďom, ktorých postihol podobný osud, keď ich zranenie pripravilo o plnohodnotný život. Pútavým rozprávaním sa podelil o svoje úspechy, prezradil a upresnil žiakom svoju prácu, miesta, ktoré vďaka hokeju navštívil. Porozprával o svojich zážitkoch, ukázal špeciálnu výstroj, hokejku, pripravil si video so spoluhráčmi zo šatní, turnajov. Milý a usmievavý pán Miroslav, vzorný ocko, upútal žiakov svojou skromnosťou, húževnatosťou a stal sa silným príkladom a vzorom, že nikdy sa netreba vzdávať. Ak niečo naozaj chceme, dosiahneme to len vďaka silnej vôli, vynaloženému úsiliu a chuti pokračovať v začatom, potom to už ide samo. Našu školu bude zdobiť originálny hokejový dres, ktorý nám pán Stašák daroval. ĎAKUJEME!