• Príbeh hudby

   • SUPER, PODARILO SA NÁM VYHRAŤ!  V silnej konkurencii poslaných videí a fotografií z viac ako 30 škôl naša škola zvíťazila. Získala 100 vstupeniek a finančný príspevok na dopravu v hodnote 300 €. Je až neuveriteľné, že naše video zo sledovania koncertu oslovilo členov Bratislavského chlapčenského zboru i celý tím projektu, ktorí za nás hlasovali. Vďaka tejto výhre sa naši žiaci zúčastnia koncertu Príbeh hudby II - O nesmrteľnosti, ktorý sa bude konať dňa 22. novembra 2019 o 10.30 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. Z víťazstva sa tešíme. Veľmi pekne ďakujeme.

    Video z vyhodnotenia si môžete pozrieť tu.

       

    Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu pripravil pre základné školy prvý online koncert so  vzrušujúcim príbehom hudby. Na ploche 50-tich minút sa deti v príbehoch dozvedeli, aká hudba sa hrala v praveku, ako znie 40-hlasný spev, alebo aj akou hudbou najlepšie vyjadriť lásku. Koncert na viac ako 300 školách z celého Slovenska sledovalo okolo 40 000 žiakov. Projekt sa uskutočnil s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Do projektu sa zapojila aj naša škola. Koncert dňa 26.10.1018 sledovalo na interaktívnej tabuli 88 žiakov. Deti sa spolu s pani učiteľkami krásne zladili a slávnostné obliekli, aby sa cítili ako na ozajstnom koncerte. Všetko sa vydarilo. Koncert žiakov hravou formou previedol dejinami hudby od praveku po hudbu 21. storočia. Vďaka podpore RTVS bol koncert vysielaný v priamom prenose cez internet pre základné školy na celom Slovensku. Počas živého vysielania zaznela hudba v podaní výnimočných interpretov, ktorých sprevádzal Symfonický orchester slovenského rozhlasu. Tvoria ho hudobníci, ktorí sú špičkou vo svojom odbore a ktorých poznajú poslucháči na celom svete. Nielen vďaka  množstvu koncertných ciest,  ale aj vďaka  nahrávkam, ktoré svet doslova obleteli. Orchester má už takmer 90 rokov a je tak najstarším profesionálnym orchestrom na Slovensku. Napríklad hudbu k filmu „Láska na vlásku“ nahral práve Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Bratislavský chlapčenský zbor patrí k  najlepším chlapčenským zborom na svete. Výnimočné teleso, ktoré existuje už 36 rokov a za ten čas ho počuli poslucháči takmer na celom svete. Amerika, Japonsko, Rusko, Taiwan a skoro celá Európa fandí Bratislavskému chlapčenskému zboru pod vedením laureátky Krištáľového krídla, Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka ml. Chlapci vyhrali medzinárodné súťaže, spievali vo Viedenskej štátnej opere, tlieskala im anglická kráľovná, či sám pápež. 

     

       
    Dnes ich možno počuť na koncertoch Slovenskej filharmónie i v predstaveniach Slovenského národného divadla. Na online koncerte naši žiaci videli päťdesiat týchto skvelých chlapcov od 7 do 27 rokov. Pán Gabriel Rovňák ml., ktorý je zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru a dirigoval koncerty so symfonickými orchestrami doma a v zahraničí, žiakov koncertom „Príbeh hudby“ previedol ako dirigent a moderátor. Sme radi, že naša ZŠ s MŠ Vavrečka sa stala súčasťou tohto výnimočného projektu, cez ktorý sa deti učia vnímať krásu vážnej hudby.

     

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • +421 43 552 24 75
   • Vavrečka 204 029 01 Vavrečka Slovakia
   • Mgr. Dana Serdelová zsmsvavrecka@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 969 118
   • Mgr. Beáta Rentková ms@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 738 110
   • Ing. Iveta Gloneková ekonom@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 246 305
   • Bc. Janka Huráková jedalen@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 548 149
   • 37903098
   • 2021732625
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje