• Mobilné planetárium vďaka kultúrnym poukazom

• V pondelok, dňa 28.11., si žiaci vyskúšali netradičné zážitkové vyučovanie prostredníctvom projekcie mobilného planetária. Vstúpili do stanového interaktívneho priestoru tvaru gule, a vzdelávali sa zábavnou formou. Dozvedeli sa zaujímavosti o vode, živote stromu, ocitli sa v neuveriteľnom vesmíre a jeho planétach. Edukačné programy, pri ktorých ležali, sa im zapáčili vďaka sférickému  premietaniu zábavno-vzdelávacích fulldome show. Svojim hovoreným slovom ich zaujal aj pán lektor Martin Ševčík, ktorý ich jednotlivými programami sprevádzal. Vďaka ONLINE exkurzii tak žiaci vstúpili do mikrosveta a fantastického kráľovstva našej  planéty Zem.

• iBobor

• Aj v tomto školskom roku žiaci súťažili v súťaži iBobor. Jej hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie. Súťaž motivuje žiakov vo využívaní IKT, posmeľuje ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Šťastie v súťaži vyskúšalo 11 žiakov. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili a zároveň získali diplom: Tamara Bronerská z 3.A a Viktor Chajdiak zo 4.A. Srdečne blahoželáme.

• Plavecký výcvik

• V termíne od 14. do 18. novembra 2022 sa druháci, tretiaci a štvrtáci zúčastnili základného a zdokonaľovacieho plaveckého výcviku v mestskej plavárni AquaRelax v Dolnom Kubíne. Pod vedením milých, priateľských a trpezlivých inštruktorov si zdokonalili svoje plavecké zručnosti. S vodou sa nakoniec skamarátili aj tí, ktorí sa na začiatku veľmi báli. V posledný deň si žiaci zmerali sily v rýchlostných pretekoch a v súťažiach. Za svoju snahu, usilovnosť i odvahu získali všetci odmenu a mokré vysvedčenie. Naši plavci si vodný svet plavárne poriadne užili a zabavili sa aj na tobogánoch. Plavecký výcvik sa vydaril a všetkým páčil. Už teraz sa tešíme na ten ďalší.

• Imatrikulačná slávnosť

• Výnimočným dňom pre prvákov sa stal 11. november 2022, kedy boli slávnostne prijatí do školského ,,cechu“. Prváci zažili svoj veľký deň opäť, podobne ako na začiatku septembra, keď prvýkrát prekročili školskú bránu. Po slávnostnom príchode „včeličiek“ do triedy nasledoval program, ktorý začal veselým tancom a spevom prváckej hymny. Starší žiaci si pre prvákov pripravili úlohy z rôznych predmetov, v ktorých museli dokázať svoju šikovnosť a ukázať, čo sa už stihli naučiť. Recitovali básničky o písmenách a tie o farbách v anglickom jazyku. Pesničkou z matematiky sa uistili, že počítanie je pre nich hračka. Výborne zvládli aj úlohu z hudobnej výchovy- hru na orffových nástrojoch. Následne, za pomoci starších žiakov, zložili prvácky sľub, ktorý spečatili odtlačkom svojich prstov na veľkú listinu. Triedna pani učiteľka ich žezlom, veľkou ceruzkou, pasovala za hrdých a usilovných žiakov/žiačky školy. Každá „včielka“ bola odmenená pekným darčekom a medailou. Po skončení programu sa všetci zúčastnení presunuli na hostinu, kde na nich čakali sladké mafiny a nádherné torty. Upiekla ich s láskou a skvelou chuťou  pani Anna Fabianová. Aj sladké fánky od pani Evy Drabek všetkým chutili. Veľmi pekne ďakujeme. Našim novým, právoplatným žiakom želáme, aby sa im v škole i doma vo všetkom darilo. Dúfame, že od nich naďalej budeme počuť: „V škole je super!“

• Dvakrát dobrá čokoláda

• S veľkou chuťou na čokoládu a s odhodlaním robiť malé skutky lásky sme sa opäť zapojili do misijnej zbierky pre deti v AFRIKE.V rámci misijného mesiaca boli žiaci motivovaní k misijnej pomoci čokoládou. V termíne od 24. 10.2022 do 8. 11.2022 bolo jej kúpou podporené MISIJNÉ DIELO DETÍ, ktoré podporuje deti v chudobných krajinách – ide o pomoc deťom ulice, o školy, vrty studní, stravovacie programy, o zdravotnú starostlivosť, nutričné programy pre podvyživené deti, o nákup liekov, hygienu detí a o liečbu ich bežných i závažných ochorení. V našej škole sa vyzbieralo 130 €. Vyzbieraný príspevok bol odoslaný do bratislavského centra Pápežských misijných diel. Všetkým darcom patrí veľká vďaka.