• Mobilné planetárium vďaka kultúrnym poukazom

     • V pondelok, dňa 28.11., si žiaci vyskúšali netradičné zážitkové vyučovanie prostredníctvom projekcie mobilného planetária. Vstúpili do stanového interaktívneho priestoru tvaru gule, a vzdelávali sa zábavnou formou. Dozvedeli sa zaujímavosti o vode, živote stromu, ocitli sa v neuveriteľnom vesmíre a jeho planétach. Edukačné programy, pri ktorých ležali, sa im zapáčili vďaka sférickému  premietaniu zábavno-vzdelávacích fulldome show. Svojim hovoreným slovom ich zaujal aj pán lektor Martin Ševčík, ktorý ich jednotlivými programami sprevádzal. Vďaka ONLINE exkurzii tak žiaci vstúpili do mikrosveta a fantastického kráľovstva našej  planéty Zem.

     • iBobor

     • Aj v tomto školskom roku žiaci súťažili v súťaži iBobor. Jej hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie. Súťaž motivuje žiakov vo využívaní IKT, posmeľuje ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Šťastie v súťaži vyskúšalo 11 žiakov. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili a zároveň získali diplom: Tamara Bronerská z 3.A a Viktor Chajdiak zo 4.A. Srdečne blahoželáme.

     • Plavecký výcvik

     • V termíne od 14. do 18. novembra 2022 sa druháci, tretiaci a štvrtáci zúčastnili základného a zdokonaľovacieho plaveckého výcviku v mestskej plavárni AquaRelax v Dolnom Kubíne. Pod vedením milých, priateľských a trpezlivých inštruktorov si zdokonalili svoje plavecké zručnosti. S vodou sa nakoniec skamarátili aj tí, ktorí sa na začiatku veľmi báli. V posledný deň si žiaci zmerali sily v rýchlostných pretekoch a v súťažiach. Za svoju snahu, usilovnosť i odvahu získali všetci odmenu a mokré vysvedčenie. Naši plavci si vodný svet plavárne poriadne užili a zabavili sa aj na tobogánoch. Plavecký výcvik sa vydaril a všetkým páčil. Už teraz sa tešíme na ten ďalší.

     • Imatrikulačná slávnosť

     • Výnimočným dňom pre prvákov sa stal 11. november 2022, kedy boli slávnostne prijatí do školského ,,cechu“. Prváci zažili svoj veľký deň opäť, podobne ako na začiatku septembra, keď prvýkrát prekročili školskú bránu. Po slávnostnom príchode „včeličiek“ do triedy nasledoval program, ktorý začal veselým tancom a spevom prváckej hymny. Starší žiaci si pre prvákov pripravili úlohy z rôznych predmetov, v ktorých museli dokázať svoju šikovnosť a ukázať, čo sa už stihli naučiť. Recitovali básničky o písmenách a tie o farbách v anglickom jazyku. Pesničkou z matematiky sa uistili, že počítanie je pre nich hračka. Výborne zvládli aj úlohu z hudobnej výchovy- hru na orffových nástrojoch. Následne, za pomoci starších žiakov, zložili prvácky sľub, ktorý spečatili odtlačkom svojich prstov na veľkú listinu. Triedna pani učiteľka ich žezlom, veľkou ceruzkou, pasovala za hrdých a usilovných žiakov/žiačky školy. Každá „včielka“ bola odmenená pekným darčekom a medailou. Po skončení programu sa všetci zúčastnení presunuli na hostinu, kde na nich čakali sladké mafiny a nádherné torty. Upiekla ich s láskou a skvelou chuťou  pani Anna Fabianová. Aj sladké fánky od pani Evy Drabek všetkým chutili. Veľmi pekne ďakujeme. Našim novým, právoplatným žiakom želáme, aby sa im v škole i doma vo všetkom darilo. Dúfame, že od nich naďalej budeme počuť: „V škole je super!“

     • Dvakrát dobrá čokoláda

     • S veľkou chuťou na čokoládu a s odhodlaním robiť malé skutky lásky sme sa opäť zapojili do misijnej zbierky pre deti v AFRIKE.V rámci misijného mesiaca boli žiaci motivovaní k misijnej pomoci čokoládou. V termíne od 24. 10.2022 do 8. 11.2022 bolo jej kúpou podporené MISIJNÉ DIELO DETÍ, ktoré podporuje deti v chudobných krajinách – ide o pomoc deťom ulice, o školy, vrty studní, stravovacie programy, o zdravotnú starostlivosť, nutričné programy pre podvyživené deti, o nákup liekov, hygienu detí a o liečbu ich bežných i závažných ochorení. V našej škole sa vyzbieralo 130 €. Vyzbieraný príspevok bol odoslaný do bratislavského centra Pápežských misijných diel. Všetkým darcom patrí veľká vďaka.

     • Aktivity na vyučovaní náboženskej výchovy

     • Pre tretiakov sú zamerané na prípravu ku prijatiu dôležitej sviatosti, PRVÉHO SV. PRIJÍMANIA. Žiaci si priniesli krstné košieľky, ktoré sú jedným z hlavných symbolov krstu. Konaním dobrých skutkov si viac uvedomujú potrebu dávania lásky svojim blížnym. Žiaci vytvárali symbol svojej triedy - STROM a ovocím tohto stromu sú aj dobré skutky konané z lásky k Ježišovi.

     • Zber papiera pokračuje...

     • Milí rodičia,

      zber papiera pokračuje do konca novembra.

      Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pán  školník, ktorý zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme.

     • Vyhodnotenie výzvy - Viac lásky, menej plastov

     • Do výzvy Zelenej školy sa zapojili žiaci z každého ročníka. Krásne, čisto prírodné vence zdobili vestibul školy do jesenných prázdnin. O poradí vytvorených diel rozhodovali a hlasovali nepedagogickí zamestnanci a  starí rodičia. Autori najkrajších vencov boli odmenení. Blahoželáme Milošovi Meškovi a Alexovi Grebáčovi z 2.A a žiakom zo športovo - turistického krúžku, ktorých veniec získal najviac hlasov.

     • Našim najstarším - venované z lásky...

     • „ Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj  on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú  radi.“

      Krásne októbrové počasie pohladilo tváre drahých starkých našich žiakov a všetkých prítomných, ktorí k nám zavítali na spoločné stretnutie plné radosti a vzájomnej blízkosti. Akoby chcelo podčiarknuť láskyplnú atmosféru tejto milej udalosti, ktorá sa konala 27.10. Po hrejivých slovách pani riaditeľky nasledoval program, ktorý uviedli nádejní moderátori z radu šikovných žiakov - O. Hoľmová a R. Pjentek. Dojímavý program umocnili svojím vystúpením pán Alojz Poláčik a Anton Baľák zo skupiny Loto, ktorí aj tentokrát prijali naše pozvanie. Ich podporu a vystúpenie si hlboko vážime. Zážitková záhrada ožila a rozozvučala sa pesničkami, básničkami, vtipnými scénkami i smiechom. Spoločne sme strávili nezabudnuteľné dopoludnie s tými, ktorí sú anjelmi v ľudskom tele, ale aj v tichej spomienke s tými, ktorí už nie sú medzi nami, ale v srdci zostanú navždy milovaní. Tento rok sme si pre našich starých rodičov  pripravili tvorivé dielne –workshopy, ktorých výsledkom boli mydielka, obrázky zo sušených kvetov, srdiečka zo strukovín, svietniky, či iné darčeky, ktoré potešili všetkých obdarovaných. Celou školou sa niesla vôňa pečeného perníka, čajíka zo sušených byliniek a čerstvo nastrúhaných jabĺk. Vzácne okamihy, kedy sa na jednej fotke ocitli nielen dve, ale aj tri generácie, boli zvečnené pri originálnej fotostene. STARKÍ ďakujeme za vzácny a krásne strávený čas! „V každom z Vás je sila lásky, čo ženie svet velikánsky.  A drží ho pokope, len čo srdce zaklope. Ďakujeme babka, dedko, ďakujeme Vám za všetko.“

     • „Jazdíme celý rok!“

     • Aj tohtoročné motto projektu Do školy na bicykli bolo výzvou, aby sa žiaci, deti, vlastne my všetci, čo najviac venovali pohybu na čerstvom vzduchu. V termíne od 17. až do 28. októbra 2022 prichádzali žiaci do školy, hoci boli októbrové rána chladnejšie, pešo, na kolobežkách, bicykloch a nevadil im ani dážď. Tento rok sme pre nich pripravili interaktívnu hru vytvorenú v platforme bouncee, pomocou ktorej plnili rôzne úlohy digitálne. V každej triede si zároveň poctivo dokumentovali nálepkami svoj príchod do školy. Celú akciu ukončila cyklo - jazda po obci, do ktorej sa zapojili aj rodičia a mladší žiaci. Na bezpečnosť a cyklistický sprievod dohliadali dopravní policajti. Prednostnou jazdou policajným autom zabezpečili bezpečný prejazd pre všetkých cyklistov.  Na dopravnom ihrisku si zas spolu so žiakmi zopakovali pravidlá cestnej premávky, dopravné značky a správanie sa na vozovke.Projekt DO ŠKOLY NA BICYKLI je veľmi  obľúbený, nekončí udaným dátumom. V aktivitách a „zdravej ceste“ do školy na bicyklových kolesách alebo pešo nepoľavujeme ani počas celého roka. Viac o priebehu a zaujímavých okamihoch tejto vydarenej akcie si môžete pozrieť vo videách. Ďakujeme rodičom za podporu, účasť v cyklojazde a pomoc pri organizácii. Osobitné poďakovanie patrí príslušníkom policajného zboru za ochotu a trpezlivosť a pánovi Kačenovi za kamerové záznamy z dronu.

     • Súťažíme v jazykoch s WocaBee

     • Naša škola sa v druhej polovici októbra zapojila do štvrtého ročníka inovatívnej súťaže pre školy Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok s názvom WocaBee.Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci. Žiaci aktuálne súťažia v okresnom kole šampionátu, v ktorom môžu získať zaujímavé ceny a pre našu školu až 2 x 2000 EUR na modernizáciu vyučovania. Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na www.wocabee.app/sutazTou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Sme veľmi radi, že aj na našej škole učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý prináša žiakom skutočné výsledky! Držíme im v súťaži palce!

   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou
    • +421 43 552 24 75
    • Vavrečka 204 029 01 Vavrečka Slovakia
    • Mgr. Dana Serdelová zsmsvavrecka@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 969 118
    • Mgr. Beáta Rentková ms@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 738 110
    • Ing. Iveta Gloneková ekonom@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 246 305
    • Bc. Janka Huráková jedalen@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 548 149
    • 37903098
    • 2021732625
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje