Archív noviniek

          • Koncoročný večierok najstarších žiakov našej školy

          • 19. jún bol pre našich štvrtákov výnimočný. Prežili večer plný emócií, radosti, zábavy a krásnych spomienok. Bola to rozlúčka s prvým stupňom, s triednou pani učiteľkou, ktorá ich počas štyroch uplynulých rokov sprevádzala na ceste za vedomosťami, novými skúsenosťami a zážitkami, no pre niektorých to bola aj rozlúčka so školou. Ich dojímavé slová vďaky pani riaditeľke aj triednej pani učiteľke hriali pri srdci. Úprimné vyznania a spomienky ukázali, aké silné putá sa medzi žiakmi a pedagógmi počas rokov vytvorili. Do básní, ktoré písali jeden o druhom, vložili slová a rýmy, ktoré trefne hovorili o spolužiakových záujmoch, pozitívnych vlastnostiach, o tom, čo je v ňom naj. Žiaci určite nezabudnú na zážitky z večernej hry a športových súťaží, ktoré preverili ich šikovnosť, spoluprácu a dôvtip. Smiech a dobrá nálada sa ozývali až do neskorého večera. O chutné občerstvenie sa postarali obetavé mamky, ktoré pre všetkých pripravili spoločnú večeru v podobe chrumkavých hranoliek a hotdogov. Spokojnosť žiakov najlepšie vystihli ich slová pri odchode domov: „To bol najkrajší deň v škole.“ „Super sme sa zabavili.“ „Takéto dni by sa mohli opakovať aj viackrát do roka.“ Našim štvrtákom prajeme veľa úspechov na ich ďalšej ceste. Nech nikdy nestratia zvedavosť, chuť objavovať nové veci a odvahu kráčať za svojimi snami.

                                                                                                                           Triedna učiteľka a kolektív školy

          • 4. ročník Zelených trhov sa niesol v duchu tvorivosti, pomoci a spolupráce

          • Ďalší úspešný ročník Zelených trhov v rámci projektu Zelená škola je za nami! Aj tento rok naši žiaci spolu s rodičmi a pani učiteľkami pripravili množstvo domácich a ručne vyrobených výrobkov – od sirupov, čajov, chlebíkov, domácich cestovín až po sviečky, tinktúry, mydielka a rôzne dekorácie. Veľkým lákadlom boli najmä domáce langoše a vafle, ktoré pripravovali žiaci a pani učiteľky priamo pred návštevníkmi.

            V programe Zelená škola sa tento rok venujeme téme Potraviny. Učíme sa jedlom neplytvať, vážiť si ho a uvedomovať si jeho hodnotu. Aj preto bol súčasťou tohtoročných trhov charitatívny stánok hnutia Mary’s Meals, ktoré zabezpečuje jedlo deťom v najchudobnejších krajinách sveta. V stánku si mohli návštevníci za dobrovoľný príspevok kúpiť domáce koláčiky, chlebíky či limonádu a zároveň prispieť na dobrú vec.

            Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a pani učiteľkám, ktorí sa zapojili do príprav alebo nás prišli podporiť a vytvorili tak úžasnú atmosféru. Spoločne učíme deti nielen praktickým zručnostiam, ale aj ľudskosti, empatii a láske k prírode. Tešíme sa opäť o rok!

             

          • GORAZDOVO VÝTVARNÉ NÁMESTOVO 2026

          • Do jubilejného 30. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže Gorazdovo výtvarné Námestovo 2026 bolo zaslaných až 982 výtvarných prác zo 101 škôl z celého Slovenska. Veľký úspech dosiahla naša žiačka Liliana Tekeľová zo 4. A, ktorá získala 3. miesto. Odbornú porotu zaujala jej fotografia s názvom „Nikto mi neverí“, prostredníctvom ktorej citlivo a umelecky spracovala tému šikany, diskriminácie a konfliktov medzi skupinami. Ocenenie a diplom si prevzala osobne na slávnostnej vernisáži, ktorá sa konala 18. júna 2026 v Námestove. Liliane srdečne blahoželáme k úspechu a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy. Vybrané výtvarné práce budú vystavené v Dome kultúry v Námestove až do 28. augusta 2026.

          • Výtvarná súťaž "Môj domov v budúcnosti“

          • Cieľom súťaže bolo podporiť detskú fantáziu a tvorivosť a zároveň podnietiť uvažovanie o tom, ako môže vyzerať bývanie v budúcnosti – aké bude prostredie, v ktorom budeme žiť, a aké hodnoty bude náš domov predstavovať. Takto ho vidia naši žiaci. Práce boli poslané vyhlasovateľovi súťaže - Agentúra štátom podporovaného nájomného bývania.

          • Kvapky talentu premenené na úspech: Naše fotografky zažiarili v celoslovenskej súťaži

          • Veľmi sa tešíme z úspechu, ktorý  dosiahli naše žiačky v celoslovenskej súťaži Voda a príroda, ktorú podporuje Ministerstvo životného prostredia SR. Súťaž bola zameraná na ochranu vodných zdrojov, význam vody pre život a vzťah človeka k prírode. V silnej konkurencii mladých talentov získali naše žiačky Mia Králiková - 3. miesto a Natália Ďuranová - 5. miesto, čím úspešne reprezentovali našu školu a preukázali svoju kreativitu a záujem o prírodu a environmentálne témy. Za svoje úspechy získavajú hodnotný finančný dar, výlet pre celú triedu a tiež školské pomôcky pre všetkých spolužiakov v triede. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční počas osláv Dňa Dunaja dňa 25. júna 2026 vo Vodárenskej záhrade v Bratislave, kde si ocenenia osobne prevezmú. Našim úspešným žiačkam srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou
      • +421 43 552 24 75
      • Vavrečka 204


        029 01 Vavrečka
        Slovakia
      • Mgr. Dana Serdelová
        zsmsvavrecka@zsvavrecka.edu.sk
        + 421 911 969 118
      • Mgr. Beáta Rentková
        ms@zsvavrecka.edu.sk
        + 421 911 738 110
      • Ing. Iveta Gloneková
        ekonom@zsvavrecka.edu.sk
        + 421 911 246 305
      • Bc. Janka Huráková
        jedalen@zsvavrecka.edu.sk
        + 421 911 548 149
      • 37903098
      • 2021732625
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje