• Poplatky v materskej škole

• ​​​​​  Poplatok za pobyt dieťaťa v materskej škole

Oznamujeme rodičom, že príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy je, v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia obce Vavrečka č. 7/2023  s účinnosťou od 01.01.2024,  je na jedno dieťa 25,00 € mesačne.

Tento poplatok je potrebné uhradiť vždy  do 10. dňa  v danom mesiaci na bankový účet.

Číslo účtu vo formáte IBAN:

Variabilný symbol:

je taký istý ako pre ŠJ (poskytne vedúca školskej jedálne pre každé dieťa)

Do správy pre prijímateľa                       uveďte:

MŠ: meno a priezvisko dieťaťa

Príspevok za pobyt v MŠ sa neuhrádza za dieťa:

• ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky;
        • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží zástupkyni RŠ pre MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi;
        • ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu;
        • ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom - vopred zaplatený príspevok sa v prípade potreby rieši kompenzáciou v nasledujúcom mesiaci;
        • ak zákonný zástupca uhradí príspevok a nastanú podmienky podľa uvedených bodov, zástupkyňa RŠ pre MŠ vráti alebo započíta úhradu na ďalší mesiac už zaplatený príspevok na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

UPOZORŇUJEME RODIČOV PREDŠKOLÁKOV, ABY NEUHRÁDZALI POPLATOK ZA POBYT DIEŤAŤA
        V MATERSKEJ ŠKOLE.

Poplatok ZRPŠ

Poplatok ZRPŠ na školský rok 2023/2024 (odmena za aktivity, balíčky na Mikuláša, balíčky na Deň detí, darček na koniec roka, oblečenie na vystúpenie) je 20,00 €.

Prosíme rodičov, aby uvedený poplatok neuhrádzali na účet, ale aby ho uhradili svojej pani učiteľke na triede.

Poplatok môže rodič uhradiť jednorázovo, alebo na splátky do konca októbra.

Poplatok v školskej jedálni

Poskytovanie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 01.05.2023

Od 1. mája 2023 môže byť poskytnutá dotácia na stravu na všetky deti navštevujúce posledný ročník materských škôl (predškoláci) a na všetkých žiakov základných škôl.

Dotácia na stravu nemá vplyv na čerpanie daňového bonusu.

Po novom bude môcť rodič dostávať daňový bonus a súčasne  aj dotáciu na stravu .

Od 01.05.2023 dotáciu na stravu v MŠ, okrem dieťaťa navštevujúceho posledný ročník MŠ, t.j. deťom vo veku od 2. do 5. rokov (ďalej len „mladšie deti v MŠ“), bude možné poskytnúť:

• na dieťa v HN alebo ŽM a v tomto prípade, rovnako, ako v zmysle zákona o dotáciách účinného do 30.04.2023, bude musieť mať zriaďovateľ MŠ preukázané, že ide o dieťa v HN alebo ŽM,
        • na každé dieťa v MŠ (okrem posledného ročníka MŠ), ak je v MŠ (okrem posledného ročníka MŠ) najmenej 50% detí v HN. V tomto prípade bude musieť mať zriaďovateľ MŠ preukázané, že aspoň 50% detí (okrem posledného ročníka MŠ) spĺňa podmienku dieťaťa v HN.

V prípade detí navštevujúcich posledný ročník MŠ, bude možné dotáciu na stravu od 01.05.2023 poskytnúť len za podmienky, ak rodič dieťaťa alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu (ďalej spolu len „rodič“) písomne požiada zriaďovateľa školy prostredníctvom zariadenia školského stravovania, aby podal žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu na toto dieťa.

Žiadosť o poskytnutie dotácie (návratka)

Výška dotácie na stravu:

Dotácia na stravu sa bude v zmysle § 4 ods. 6 zákona o dotáciách poskytovať v sume: 1,40 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole a odobralo stravu.

Poplatok v školskej jedálni (platné od 01.01.2024)

Od 01.01.2024  sa mení príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v zariadení školského stravovania podľa VZN č.7/2023  nasledovne:

Dieťa v materskej škole

Dospelý stravník

Celodenná strava

Poldenná strava

Desiata

0,45 €

Obed

1,10 €

2,20 €

Olovrant

0,35 €

Režijné náklady

12 €/mesiac*

2,50 €

* Paušálny mesačný príspevok na režijné náklady sa uhrádza bez ohľadu na počet dní v mesiaci, kedy stravník stravu prevezme. Výška paušálneho mesačného príspevku na režijné náklady v školskej jedálni pre dieťa v materskej škole 12 €.

Stravné je možné uhradiť nasledovnými spôsobmi:
        - trvalým príkazom
        - bezhotovostným stykom – internet banking
        - poštovou poukážkou na účet v banke
        - platbou v hotovosti v banke

Číslo účtu

IBAN

IBAN: SK1056000000004010271005

Konštantný symbol

Variabilný symbol

identifikačné číslo dieťaťa

(novým stravníkom poskytne vedúca školskej jedálne, treba sa u nej informovať)

Špecifický symbol

Do poznámky uviesť

meno, priezvisko a trieda dieťaťa

Bližšie informácie získate u vedúcej ŠJ.

Odhlásiť zo stravovania  je možné deň vopred  do 14:00 hod.  Na pondelok sa odhlasuje v pondelok do 07:00 hodiny.

Odhlásiť sa zo stravy je možné:

• elektronicky - prostredníctvom EduPage aplikácie alebo po prihlásení sa na Edupage stránku školy priamo z jedálneho lístka
        • osobne u vedúcej školskej jedálne,
        • telefonicky na čísle 0911 548 149.

V prípade, že dieťa sa nezúčastní sa výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole a rodič ho nestihne odhlásiť zo stravy,  hradí plné stravné.

V prvý deň choroby dieťaťa je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11:00 do 14:00 hodiny.