• Výborné umiestnenie vo vedomostnej súťaži

• Dňa 22.3. sa naši štvrtáci Marko Kuráň, Šimon Ferenčík a Andrej Krivda zúčastnili astronomickej súťaže „ Čo vieš o hviezdach“, ktorá sa konala v Dolnom Kubíne. Krásne umiestnenie vďaka svojim vedomostiam dosiahol Andrej Krivda, ktorý získal tretie miesto a postúpil do krajského kola. To sa bude konať dňa 18.4. v Žiline. Tešíme sa z krásnej reprezentácie školy a blahoželáme k super výkonu.

• Zbierka Hodina deťom

• Dňa 21.marca sa uskutočnila celoslovenská zbierka Hodina deťom, kde dobrovoľnícke tímy z celého Slovenska, vrátane aj toho nášho, zbierali v uliciach príspevky do pokladničiek. Výnos je určený na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré sú ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením. Zbierku každoročne už viac ako 20 rokov organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Aj tento rok sa naša škola do zbierky v uliciach zapojila. Ďakujeme všetkých, ktorí venovali finančný príspevok na dobrú vec. Finančný príspevok je ešte stále možné odovzdať do pokladničky na chodbe v budove školy.

Pomôžete tak rozmeniť veľké starosti jednorodičov na drobné.

• Chráň svoje peniaze, zabezpeč si budúcnosť

• Počas týždňa od 18. do 24. marca 2024 sa na Slovensku konali rôzne aktivity na zvýšenie povedomia o finančnom vzdelávaní, na zvýšenie samotnej finančnej gramotnosti detí i dospelých. Koordinátorom GMW 2024 na Slovensku sa stala Národná banka Slovenska.

Počas tohto týždňa žiaci našej školy, spolu so svojimi pani učiteľkami, realizovali rôzne aktivity zamerané na porovnávanie cien vybraných výrobkov, plánovanie vlastnej oslavy, rozhodovanie sa pri nákupe, platenie a výdavky. Hlavnou aktivitou tohto týždňa bolo poznávanie a porovnávanie euromincí a eurobankoviek – ich pravosť a nepravosť, bezpečné používanie debetnej  karty, bankomatu a význam sporenia. Tieto témy prišla priblížiť žiakom pani Mgr. Martina Holubová, riaditeľka VÚB banky v Námestove. Ďakujeme jej veľmi pekne za profesionálnu a zážitkovú besedu i zaujímavé workshopy pre žiakov, ktoré ich veľmi zaujali.

„Nie je to o tom, koľko zarobíš, ale koľko si odložíš, ako dobre to dokážeš, a pre koľko generácií ich ušetríš.“     Robert Kiyosaki

• Milé kolegyne, pani učiteľky,

nech je sviatok Dňa učiteľov oslavou povolania, pre ktoré je nežné pohladenie, trpezlivosť, ústretovosť, pochopenie a láskavý prístup tými najvyššími prioritami pri odovzdávaní vedomostí. Ak je učenie hrou, radosť hnacím motorom a  tvorivosť krídlami, potom je škola tým pravým a výnimočným miestom pre dosiahnutie tohto cieľa.

Úprimne nám želám pevné zdravie, nemiznúci úsmev na tvári, žiakov a deti s odomknutými srdiečkami a nežnými slovami na perách "Moja najlepšia pani učiteľka"....