• Spoločná večera- Hrnček var!

• Marec je mesiac venovaný knihám, preto sme sa rozhodli, že našej spoločnej večeri dáme rozprávkový názov- Hrnček var! Možno sa pýtate, prečo „večera“ a nie „desiata“? Dňa 22.3. sme v škole strávili nezabudnuteľnú Noc s Andersenom. Aby brušká našich žiakov neboli hladné, ochotné maminky - Janky a Tonka - pripravili pre všetkých večeru, puding a krupicu, za ktorú ďakujeme! Varili (doslova) nie v hrnčekoch, ale v hrncoch, aby sa každému ušlo. Naša vďaka patrí aj pani Šimjákovej a Mikosovej, ktoré pracujú na miestnom roľníckom družstve a pre všetkých žiakov zabezpečili pravé kravské mlieko, ktoré precestovalo (na ceste k našej škole) 0 km.

• Deň vody

• Jedným z najobľúbenejších  medzinárodných dní, ktoré si spolu so žiakmi pripomíname, je DEŇ VODY. Tomuto dňu patrí dátum 22. marec. Aj tento rok sme si ho pripomenuli rôznymi aktivitami, ktoré potrápili šikovné hlavičky žiakov. Tí zisťovali, bádali, spoločne diskutovali a tvorili na tému, v ktorej malo hlavné slovo VODA. Zistené poznatky odprezentovali svojim spolužiakom.

• Rozprávková Noc s Andersenom

• Ako to už býva zvykom, mesiac marec je venovaný knihám. Okrem čítania kníh, je jeho neodmysliteľnou súčasťou aj Noc s Andersenom. Aj tento rok sa naša škola zapojila do tohto skvelého podujatia. Išlo už o 19. ročník rozprávkovej Noci s Andersenom na Slovensku. Celá škola sa vďaka pani učiteľkám premenila na rozprávkové kráľovstvo a žiaci sa mohli nechať na chvíľu unášať rozprávkovým svetom a zažiť čarovnú noc. Čakalo ich veľké množstvo aktivít, úloh, dobrodružstiev a samozrejme pre nich to najdôležitejšie, ,,prespávačka“ v škole. Pri príchode ich čakala pripravená fotostena, kde si každý urobil na pamiatku svoju fotku a dobrodružstvo sa mohlo začať. V každej triede ich čakalo iné prekvapenie spojené s poznávaním slovenských autorov a ilustrátorov. Žiaci si čítali príbehy, hľadali v textoch rýmy, skladali ilustrácie, stavali rozprávkový hrad z kociek cukru alebo varili v rozprávkovom hrnčeku. Naše kreatívne pani učiteľky mali pripravené množstvo zaujímavých aktivít. Nemôžeme zabudnúť ani na šikovné maminky, vďaka ktorým nás počas plnenia úloh po chodbe sprevádzala skvelá vôňa pudingu a krupicovej kaše. Žiaci si na týchto dobrotách veľmi pochutnali a mali dostatok síl na celú noc. Po zvládnutí všetkých úloh si žiaci v triedach pripravili karimatky, spacáky, prezliekli sa do pyžama a pri pozeraní rozprávky pomaličky zaspávali a snívali o krásne strávenom večeri v škole. Noc s Andersenom je medzinárodný projekt na podporu čítania, ktorý sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena (2. 4. 1805 – 4. 8. 1875). Sme radi, že sa teší takej obľúbenosti aj u nás. Veríme, že táto noc ostane pre žiakov nezabudnuteľným zážitkom. Tešíme sa opäť o rok!

• Knihy za odmenu

• V marci navštívili žiaci jednotlivých tried obecnú knižnicu. Spolu s pani Ivetou Hvoľkovou si prečítali veselé texty, zahrali sa a zároveň sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o knihách. Za splnené úlohy, pozornosť a aktivitu sa dočkali odmeny v podobe knihy, ktoré presne vystihujú ich záujmy. Ďakujeme Obecnému úradu vo Vavrečke a pani Ivete za peknú čitateľskú akciu.