• „Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde...“

• „Škaredá“ streda ukončila čas plesov a zábav na štyridsať dní. Aj detský karneval, ktorý sa uskutočnil v kultúrnom dome, bol bodkou za týmto fašiangovým obdobím. Vďaka rade rodičov našej školy dopadol na výbornú. Všetky deti sa do sýtosti vybláznili  na tanečnom parkete, kde na nich okrem tanca čakali rôzne súťaže, hry. Originálne masky sa promenádovali celou sálou, dokonca sa mohli odfotiť pri zábavnej fotostene. Milí rodičia, klobúk dole pred Vašou kreativitou pri tvorbe nezvyčajných masiek, ktoré potvrdili, že fantázii sa medze nekladú. Okrem zábavy bolo postarané aj o pitný režim a chuťové kanáliky prítomných, ktoré rozvibrovali rôzne dobroty. Deťom sa veľmi páčila tombola a tancujúci maskoti, ktorí rozosmiali aj smutnú princeznú. Najoriginálnejšie masky boli odmenené, nik neodišiel naprázdno. Vďaka obci Vavrečka, sponzorom, rodičom bolo o všetkých a všetko postarané. Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto milej akcii. Predovšetkým ďakujeme aktívnym rodičom našej školy, maminkám zo ZRPŠ, ktoré ani na chvíľu nezaváhali, podieľali sa na organizácii celého karnevalu a venovali svoj voľný čas jeho príprave i pečeniu šišiek. Veľmi si to vážime. Ďakujeme za ústretovú komunikáciu a nezištnú pomoc. Spolu so žiakmi Vám posielame 10 bodov z desiatich.

• Tvoríme kamarátov - robotov

• Žiaci 1.A triedy sa s nadšením vrhli do výzvy „Vytvor si robota“. Silnou motiváciou pre túto tvorivú úlohu sa stal veselý robot od pani učiteľky, ktorého žiaci spoznali na hodine slovenského jazyka pri preberaní písmena „R“. Dali „hlavy dokopy“, spojili svoje nápady a po chvíli v triede stáli milé postavy originálnych robotov. Na ich výrobu použili rôzny materiál – krabice i krabičky, plastové vrchnáčiky, alobal, slamky, hubky na riad, dokonca aj klince, matice a skrutky. Žiaci majú každé ráno úsmev na tvári, keď pri vstupe do triedy vidia svoje originálne výtvory. Niektorí sa rozhodli, že svoj voľný čas vyplnia  kreatívnou a zábavnou aktivitou aj doma. Zapojili tak do výroby vlastného diela celú rodinu. Musíme uznať, že kamaráti robotíci sa im vydarili a opäť potvrdiť, že fantázia nepozná hranice. Veď posúďte sami. ​​​​​​​

• Predškoláci v škole

• Dňa 21.02. privítali školáci svojich budúcich spolužiakov z materskej školy. Predškoláci sa tak na jeden deň stali ozajstnými žiakmi v škole. Zoznámili sa so školskými pomôckami, vyskúšali si učenie sa v triede, sedenie v laviciach, písanie na tabuľu, počítanie. Žiaci si pre svojich mladších  kamarátov pripravili zaujímavostí zo svojho školského života. Ukázali im prácu s robotmi Photon, aktivity s inovatívnym multimediálnym zariadením, ktoré kombinuje funkcie e-stola, interaktívnej podlahy a interaktívnej tabule, predviedli pokusy i to, ako sa učia. Predškoláci sa oboznámili s priestormi školy a do svojho prvého zošitka si nakreslili to, čo ich baví, čo sa im páči. Darčeky, cukríky, teplý čajík, školskí kamaráti, dobrá nálada, usmiate tváričky. Týmito slovami možno opísať vydarený deň, ktorý sme strávili spoločne s predškolákmi. Tešíme sa na naše ďalšie spoločné stretnutie, ktoré bude v apríli pri zápise. Predškoláci svojím smelým vystupovaním a šikovnosťou dokázali, že už zvládnu plniť školské povinnosti. V septembri sa stanú právoplatnými žiakmi školy.

• Medzinárodný deň materinského jazyka

• „Nadovšetko miluj svoj rodný jazyk, svoju reč. Je zamat a je meč...“Týmto krásnym vyznaním vyjadril Miroslav Válek svoj vzťah k rodnej reči. Dňa 21. februára sme si materinský jazyk pripomenuli rozhlasovou reláciou, ktorá všetkým priblížila jeho význam. Žiaci  zarecitovali básne, v ktorých krásne opísali slovenčinu. Pre žiakov bol pripravený aj kvíz o nárečových slovách, ktorý bol zábavný a poučný zároveň. Rozšírili si slovnú zásobu o slová, s ktorými sa v budúcnosti stretnú v bežnom živote. Žiaci si vypočuli aj nahrávky cudzích jazykov z rôznych krajín, v ktorých zazneli priania, aby boli úspešní. Na záver rozhlasového vysielania si žiaci zaspievali a zatancovali.

• Zmena poplatku za stravné

• ZŠ s MŠ Vavrečka 204 oznamuje rodičom, že od 01.03.2023 sa zvyšuje príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v zariadení školského stravovania podľa VZN č.1/2023  nasledovne: