• Tešíme sa z pekného úspechu

• Dňa 28.02. 2024 sa v Námestove konalo okresné kolo recitačnej súťaže  Šaliansky Maťko. Žiak 3.A,  Ján Znak, nás úspešne reprezentoval a za svoju recitáciu získal Cenu poroty. Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Príbeh hudby so Slovenskou filharmóniou

• Aj tento rok sme sa stali súčasťou  projektu Príbehu hudby. S týmto projektom naši žiaci „rastú“ už od jeho samého začiatku. Dňa 15.02. si vypočuli koncert s názvom Príbeh hudby Slovenskej filharmónie vysielaný online. Cieľom tejto časti príbehu bolo spoznať Slovenskú filharmóniu, stať sa jej súčasťou. Počas hodinového koncertu sa na žiakov tešilo takmer 200 účinkujúcich: Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Bratislavský chlapčenský zbor, herec Vladimír Kobielsky, sólisti Anabela Patkolo (husle), Barbara Braunová (mezzosoprán), Alexander Fellmayer (soprán) a Gabriel Rovňák (dirigent a moderátor). Naši žiaci mali možnosť zúčastniť sa aj online hlasovania a vybrať tak nového člena Slovenskej filharmónie. Celý koncept koncertu bol navrhnutý tak, že sa do jeho priebehu mohli zapojiť aj diváci, ktorí sledovali koncert online. Opäť sme si odniesli skvelý zážitok. V máji sa s Bratislavským chlapčenským zborom stretneme naživo. Zúčastníme sa koncertu s názvom Karneval zvierat. Už teraz sa tešíme.

• Šírme digitálne dobro

• Internet je  úžasný vynález, ktorý nepochybne zmenil svet viacerými spôsobmi. Dnes si ho bez jeho fungovania dokážme predstaviť veľmi ťažko. Mnohé tieto zmeny však neboli vôbec pozitívne.

Dňa 6. februára si pripomíname Deň bezpečného internetu, ktorý je registrovaný v kalendári medzinárodných sviatkov od roku 2012. Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch (NKS), digiQ – Digitálna inteligencia a Národná linka na pomoc deťom v ohrození Viac ako Nick tento rok pripravili pre deti výzvu s témou ŠÍRME DIGITÁLNE DOBRO. Cieľom bolo vytvoriť príspevok, ktorý poukazuje na  osvetu bezpečného, zodpovedného a pozitívneho využívania digitálnych technológií pre deti a mladých ľudí. Ako túto výzvu prijali a spracovali naši štvrtáci si môžete pozrieť vo videu.

• Fašiangovo – valentínska spoločná desiata

• Mesiac február sme spoločnú desiatu pripravovali na ,,srdiečkový a fašiangový,, spôsob. Celou školou sa šírili sladké vône palaciniek, kysnutých koláčikov či tradičných fašiangových šišiek. Na príprave dobrôt sa opäť podieľali naši šikovní rodičia. V škole mali ale hlavné slovo žiaci, ktorí predviedli svoje kuchárske zručnosti.

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že z dôvodu vysokej chorobnosti detí, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne, vydal rozhodnutie o prerušení prevádzky Materskej školy, Vavrečka 106  od zajtra, t.j. 15.02..2024 do 19.02.2024.

Prevádzka materskej školy sa obnoví až po jarných prázdninách, dňa 26.02.2024.