• Môj kamarát robot

• V pondelok, 5.2.2024, sa v 1.A diali neobyčajné veci. Každého žiaka sprevádzal na vyučovaní nový kamarát- robot. Začali sa totiž učiť písmenko R. Vyučovanie odštartovali piesňou „Prišiel k nám pán robot.“ Pri čítaní zo Šlabikára sa všetci dobre zabavili. Vety a slová mohli čítať iba spo – ma – le – ne a se – ka – ne. Bol to skvelý deň, v ktorom sa žiaci naučili aj veselý tanec robotov. Ďakujeme rodičom, že pomohli svojim deťom vytvoriť týchto skvelých a nápaditých kamarátov.

•  Milí rodičia,

druhý zber papiera sa uskutoční v termíne od 12.02. do konca marca 2024. Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pán školník, ktorý zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme za ochotu a porozumenie.

• Všetkovedko

• Obľúbená celoslovenská vedomostná súťaž, do ktorej sa žiaci aktívne zapájajú každý rok. Majú v nej príležitosť ukázať, aké vedomosti získali z rôznych vyučovacích predmetov a čo všetko vedia o svete, ktorý nás obklopuje. Vyskúšali si, či sa dokážu v správnej chvíli sústrediť a podať čo najlepší výkon. Do súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími sa zapojilo okrem žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka aj 10 prváčikov ktorí boli veľmi úspešní. Zúčastnení žiaci získali titul Všetkovedkov učeň. Úspešní riešitelia boli: Tobias Krasničan, Simeon Minárik, Filip Bareš, Lívia Matkulčíková, Michaela Znaková z 1.A, Roman Skokovskyi, Emma Holubová, Stanislav Pavelko z 1.B, ktorým bol udelený titul Všetkovedko. Blahoželáme a v ďalšom súťažení prajeme veľa úspechov.

• Karneval

• Už druhýkrát sme posledný januárový deň vyhodnotili výchovnovzdelávacie výsledky našich žiakov netradične, v karnevalových maskách. Takto symbolicky sme dali bodku za prvým polrokom a veselou náladou odštartovali ten druhý. Triedy plné veselých masiek od výmyslu sveta, futbalisti, zvieratká, princezné, hračky či originálne vyrobené diela, vyčarili úsmev, dobrú náladu a vzbudili obdiv nad kreativitou rodičov. Vybrať naj masky z každej triedy a tiež za celú školu bolo naozaj ťažké. Veríme, že si všetci tento deň poriadne užili a zabavili sa.

• Januárová desiata

• Spoločne desiatujeme aj v januári. Témou desiaty bolo celozrnné pečivo. Žiaci zisťovali, odkiaľ sú vyrobené potraviny, z ktorých bola pripravená desiata. Ďakujeme maminkám za teplý celozrnný chlieb, zeleninu, domáci syr či vajíčka.