• Šírme digitálne dobro

• Internet je  úžasný vynález, ktorý nepochybne zmenil svet viacerými spôsobmi. Dnes si ho bez jeho fungovania dokážme predstaviť veľmi ťažko. Mnohé tieto zmeny však neboli vôbec pozitívne.

Dňa 6. februára si pripomíname Deň bezpečného internetu, ktorý je registrovaný v kalendári medzinárodných sviatkov od roku 2012. Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch (NKS), digiQ – Digitálna inteligencia a Národná linka na pomoc deťom v ohrození Viac ako Nick tento rok pripravili pre deti výzvu s témou ŠÍRME DIGITÁLNE DOBRO. Cieľom bolo vytvoriť príspevok, ktorý poukazuje na  osvetu bezpečného, zodpovedného a pozitívneho využívania digitálnych technológií pre deti a mladých ľudí. Ako túto výzvu prijali a spracovali naši štvrtáci si môžete pozrieť vo videu.

• Fašiangovo – valentínska spoločná desiata

• Mesiac február sme spoločnú desiatu pripravovali na ,,srdiečkový a fašiangový,, spôsob. Celou školou sa šírili sladké vône palaciniek, kysnutých koláčikov či tradičných fašiangových šišiek. Na príprave dobrôt sa opäť podieľali naši šikovní rodičia. V škole mali ale hlavné slovo žiaci, ktorí predviedli svoje kuchárske zručnosti.

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že z dôvodu vysokej chorobnosti detí, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne, vydal rozhodnutie o prerušení prevádzky Materskej školy, Vavrečka 106  od zajtra, t.j. 15.02..2024 do 19.02.2024.

Prevádzka materskej školy sa obnoví až po jarných prázdninách, dňa 26.02.2024.

• Angličtina hrou

• Deti našej materskej školy sa učia angličtinu zážitkovou formou. Vyučovacie hodiny sú obohatené online interaktívnou učebnicou My Disney Stars and Friends, pozeraním videí, piesňami. Deti trávia príjemné poobedie so zábavným učením sa. To je plné pohybu i tanca. Pracujú s interaktívnym displejom, pracovnými zošitmi, listami či rôznymi materiálmi a pomôckami. Krok po krôčiku sa učia nové slovíčka a každodenné frázy.

• Ocenenie pre našich úspešných žiakov

• V Bratislave, dňa 8. februára, sa konala vernisáž výstavy a prehliadka najúspešnejších prác medzinárodnej súťaže Slovensko, krajina v srdci Európy za rok 2023. Záštitu nad touto súťažou prevzal predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini. Všetky zaslané práce, ktorých bolo okolo 1500, boli hodnotené odbornou porotou, ktorej predsedal Ondrej 4. Zimka. Žiaci z 2.A, Karolína Bronerská, Michal Hrindo a Marián Jančiga, boli ocenení za svoje víťazné fotografie. Domov si odniesli nielen krásne ceny, ale hlavne veľa zážitkov, ktoré na druhý deň porozprávali svojim spolužiakom.