• Knižní detektívi

• Marec - mesiac plný čítania, odštartovala obľúbená knižná súťaž KNIŽNÍ DETEKTÍVI, ktorá sa u nás koná každoročne. Žiaci sa zmenili na malých pátračov  a počas celého mesiaca zisťovali odpovede na otázky týkajúce sa kníh, autorov či ilustrátorov. Zapojiť sa do tejto školskej súťaže naozaj oplatilo, všetci zúčastnení získali pekné odmeny a žiaci, ktorí mali správne odpovede, získali knižnú odmenu. Všetkým blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

• Vzácna návšteva

• Dňa 11.4. k nám zavítala vzácna návšteva až z Bratislavy. Členovia z Národné koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny priniesli žiakom zo 4.A odmeny a osobné blahoželania za príspevok vytvorený pri príležitosti Dňa bezpečného internetu. Video, ktoré natočili, sa im nesmierne páčilo a zaradilo sa medzi 13 naj z celého Slovenska. Okrem cien si pre žiakov pripravili aktivity o správaní sa na internete a základných pojmoch z virtuálneho sveta. Sme radi, že náš príspevok sa stáva edukačným materiálom pre iných žiakov po celom Slovensku. Škola získala certifikát a nálepky a zaradila sa tak medzi školy, ktorým záleží na šírení digitálneho dobra.

• Farbičkový zápis

• Dátum 9.4. bol veľkým dňom pre všetkých predškolákov, ktorých v septembri čakajú školské povinnosti. V krásne vyzdobenej triede sa konal veselý, farbičkový ZÁPIS, ktorý zažili všetci, ktorí sa ho zúčastnili. Niesol sa v téme všetkých farebných pasteliek. Šikovní predškoláci plnili rôzne úlohy, ktoré hravo zvládli. Ukázali, ako vedia narábať s nožničkami, poznajú písmenká, čísla či geometrické tvary. Za svoje výkony a preukázanú odvahu pri pasovaní sa s pripravenými úlohami si zo zápisu okrem dobrej nálady odniesli zaslúženú odmenu a darčeky, ktoré pre nich pripravili ich budúci spolužiaci. Tie im budú pripomínať tento prvý veľký krok v ich živote. Budúcim prváčikom držíme palce, aby ďalšie kroky v prváckej triede zvládli rovnako veselo a úspešne ako tie na zápise. Dúfame, že si z prvej školskej udalosti, akou zápis neodmysliteľne je, zapamätali len tie najkrajšie zážitky, na ktoré budú dlho spomínať. Tie opäť zažijú, keď sa k nám vrátia už ako ozajstní prváci v septembri. Už teraz sa na všetkých tešíme.

• Marcové aktivity s knihami

• V marci, ako každý rok, sa v našej škole najviac „skloňuje“ slovo KNIHA. S knihami žiaci „narábajú“ viac ako inokedy. Počas celého mesiaca plnia rôzne zaujímavé aktivity, pri ktorých sa zabavia, ale hlavne sa z nich veľa naučia. Prváci v knihách hľadali slová s mäkčeňom, vytvorili si spoločný čitateľský denník, čítali si svoje obľúbené knihy, ktoré potom (na chvíľku) požičali spolužiakom. Do čitateľského denníka si zapisovali i druháci. Do školy si priniesli vlastné prstové bábky i maňušky a v skupinkách si vymysleli divadielka, ktoré si navzájom zahrali. V encyklopédiách vyhľadávali fakty, nezabudli ani na marcovú školskú čajovňu a návštevu obecnej knižnice. Tretiaci si doma čítali na dobrú noc, spoločne sa zamerali na knihu Kubko a Maťko, tiež navštívili obecnú a školskú knižnicu. Najstarší žiaci- štvrtáci- nezaháľali, ich aktivity boli rôzne- Odporúčam ti moju knižku, Akí sú hrdinovia našich kníh, Hľadáme pády v knihách, Bádame v encyklopédiách, Teraz čítam ja! Tiež sa zapojili do súťaže- Vráťme knihy do škôl a navštívili knižnicu. Žiaci z ŠKD si na čítanie vybrali knihu O Guľkovi Bombuľkovi. Vlneného Guľka si aj skutočne vyrobili a zahrali si i pekné divadielko.  S marcom sme sa rozlúčili slovami Daniela Heviera: „Dočítania, decká!“ A tak veríme, že čitateľov v našej škole bude každým dňom len pribúdať.

• Superprváci z 1.A víťazmi súťaže

• Pri príležitosti Svetového dňa obezity 2024 vyhlásil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky celoslovenskú výtvarnú súťaž: „Ovocie a zelenina ako superhrdina.“

Kolektív triedy mal umelecky spracovať zeleninu a ovocie, ktorí sú našimi superhrdinami práve v prevencii nadváhy a obezity. Žiaci z 1.A spracovali tému originálne a zaujímavo, čo ocenili aj porotcovia súťaže. Stali sa víťazmi regionálneho kola a postúpili medzi 36 najlepších prác do krajského kola. Z tohto úspechu sa veľmi tešíme a držíme palce v krajskom kole.