• Milí rodičia,

dňa 28.09.2023, (štvrtok), sa uskutoční plenárne rodičovské združenie v kultúrnom dome o 16:00 hodine. Po plenárnom združení sa budú v škole konať triedne rodičovské združenia. Vaša účasť je potrebná z dôvodu dôležitých informácií ohľadom fungovania školy, materskej školy, ŠKD, školskej jedálne.

• Medzinárodný deň čokolády

• Kto by ju nemal rád? Dňa 13.9. si pripomíname Medzinárodný deň čokolády. Štvrtáci si pre svojich spolužiakov pripravili prednášku a tejto chutnej, sladkej a celosvetovo známej pochúťke. Naučili spolužiakov z čoho a ako sa vyrába, pripravuje a aké výhody a nevýhody prináša jej konzumácia. Ochutnávkou čokolády si žiaci osladili deň v škole. Druháci vyrobili sladkú pochúťku z banána a čokolády, ktorou obdarovali pani učiteľky. Svoju kreativitu využili pri výrobe originálneho návrhu na obal čokolády. Sladký deň sa vydaril, čokoláda rozvoniavala celou školou.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Mesiac september odomkol školskú bránu a prázdninové dni odcestovali na dovolenku do krajiny spomienok. Dvojmesačný čas oddychu oficiálne ukončil 4. september, kedy sa žiaci opäť vrátili do školských lavíc. Po slávnostnej svätej omši sa v škole všetkým prihovorila pani riaditeľka Mgr. Dana Serdelová. S úsmevom privítala pani učiteľky, žiakov a rodičov. Špeciálne sa prihovorila prváčikom, ktorým zaželala veľa úspechov pri plnení nových školských povinností. Tento rok sme ich privítali 32. Všetkých žiakov a zamestnancov školy prišiel  osobne pozdraviť aj pán starosta Ing. Karol Pjentek. Naša školská rodina sa v tomto šk. roku rozrástla o nové posily: Mgr. Natália Rajnohová – triedna učiteľka 1.A, Mgr. Dominika Žembéryová – vychovávateľka v ŠKD II. a Mgr. Monika Lipničanová, ktorá bude na škole pôsobiť ako špeciálna pedagogička.

Všetkým zamestnancom, žiakom, rodičom a priateľom našej školy želáme úspešný školský rok plný zážitkov a elánu. Veľa zdravia, síl a trpezlivosti pri zdolávaní akýchkoľvek prekážok!