• Päť ocenení za diela plné fantázie

• V mesiaci máj zorganizovalo CVČ Maják Námestovo zaujímavú a veľmi podnetnú environmentálnu súťaž s názvom Tvorba z odpadu. Žiaci sa v nej realizovali s nadšením a naplno využili svoju fantáziu. Vytvorené diela boli dôkazom, že odpadový materiál možno ešte ďalej nápadito využiť. Reprezentovali nás výborne a v súťaži sme získali krásne umiestnenia v rámci celého okresu. Výsledky potvrdila porota dňa 11.06.2021 v zložení: Mgr. Andrea Lubasová, Mgr. Janka Peštová Sýkorová, Mgr. Alena Durčáková. V kategórii: jednotlivec ZŠ – od 6 do 8 rokov získala 2. miesto Paulína Juritková s dielom Žirafa, v kategórii jednotlivec ZŠ - od 9 do 12 rokov získal 2. miesto Peter Ďurana s dielom Presýpacie hodiny a 3. miesto Ema Kabáňová s dielom Stojan na ceruzky. V kategórii skupiny – ZŠ 9-12 rokov sme získali, vďaka usilovnej práci ŠKD, 1. a 2. miesto s dielami Kalčeto, Guľôčka na úteku. Gratulujeme.

• Deň otcov

• Ocko, možno o tom nevieš,

si môj veľký hrdina.

Aj keď občas prísne pozrieš,

vždy na teba spolieham.

V živote sa nestratím,

lebo teba, ocko, mám.

A hoci občas pochybím

viem, že nikdy nie som sám.

Všetko najlepšie, MILÍ OCKOVIA!

Videopozdrav všetkým otcom TU.

• 1000 € za 1. miesto vo výtvarnej súťaži

• Krásny úspech sme zaznamenali vo výtvarnej súťaži 30 rokov Coop Jednoty v Námestove, ktorú vyhlásila Coop Jednota spotrebné družstvo. V rámci celého okresu sme získali až dve umiestnenia. Autorka víťaznej práce zabezpečila našej škole 1000 €. Na 1. mieste v II. kategórii – I. stupeň sa s krásnou výtvarnou prácou umiestnila Viktória Rusnáková zo 4.A triedy. 3. miesto so svojím výtvarným dielom obsadila Rebeka Košťálová z 2.A. Dievčatá dostali hodnotné dary. Žiačkam ďakujeme za super reprezentáciu a gratulujeme. Veľmi sa tešíme.

• Konečne...

• Zažili sme krásne divadelné predstavenie, ktoré sme mali zaplatené už v septembri. Zlá epidemiologická situácia nám nedovolila organizovať žiadne aktivity, no našťastie sa všetko obrátilo k lepšiemu a predstavenie sa mohlo uskutočniť. Ešte aj počasie nám prialo. Pozvali sme aj našich predškolákov, ktorí si predstavenie naozaj užili. Dňa 17.06. nám herci z divadla Babadlo v Prešove odohrali nádherné bábkové divadielko Ako psíček a mačička...Umelecky významná tvorba Jozefa Čapka určená pre deti a mládež už dávno patrí do klasického fondu literatúry. Kultivovane a umne v sebe spája komický, zábavný aspekt s ľudskou múdrosťou. Tak ako vo vtipnom a múdrom príbehu, ktorý nám herci zahrali. Našich žiakov zaujal a zabavil. Kombinácia živých hercov, veľkých bábok, krásnej divadelnej scény a komických situácií vtiahol každého diváka do deja. Predstavenie sa naozaj vydarilo. Naše pódium s domčekom opäť nesklamalo. Zapáčilo sa aj hercom, s ktorými sa ešte určite radi stretneme.