• Ekomedík púpavový

• Kto sa v máji pozrel vôkol seba, určite videl nádherne zelenajúcu sa trávu a v nej žlté kvietky - púpavy. Narástlo ich toľko, že sa žiaci 3.A rozhodli túto krásu zužitkovať. Vďaka ich zásluhe neostala nepovšimnutá. Odrazu sa z tretiakov stali usilovné včielky, ktoré rýchlosťou svetla nazbierali 2 000 hlavičiek púpavy. Zaliali ich vodou, pridali citróny a na 24 hodín nechali spolu odstáť. Na druhý deň im šikovné tety kuchárky zmes precedili, do čistej šťavy pridali cukor a varili, varili...až kým neuvarili chutný púpavový medík, ktorým si teraz môžu osladiť bylinkový čaj, či natrieť na chlebík. Pripravený med darovali pani riaditeľke i pani učiteľkám, ktoré sa zdravému darčeku veľmi potešili. Aj toto je dôkaz, že naši šikovní žiaci zmýšľajú ekologicky a aj týmto spôsobom šíria posolstvo Zelenej školy.

Hoci sa púpava lekárska považuje skôr za burinu, samotný jej druhový názov napovedá, že ide o významnú liečivú rastlinu, ktorá lieči rôzne ľudské neduhy.

• Pasovanie prvákov do školskej knižnice

• Školský rok sa pomaly končí. Prváci sa už stihli zoznámiť a skamarátiť so všetkými písmenkami. Konečne nastal pre nich ten správny čas, kedy môžu naplno ukázať, čo sa naučili a prečítať všetko, čo má písmenká. Táto zručnosť im otvorila bránu aj do našej školskej knižnice. Tretiaci si spolu s pani učiteľkou pripravili pre šikovných prvákov krásnu rozprávkovú pasovačku. Kto chcel byť pasovaní za čitateľa, musel splniť úlohy čarovných víl - pravidlá v knižnici, popletené názvy knižiek, či znázornenie rozprávky svojím telom. Na záver prváci zložili čitateľský sľub a svojim podpisom a odtlačkom prsta prisľúbili, že všetko dodržia. Tešíme sa na ich návštevu v našej školskej knižnici a veríme, že práve knihy sa stanú ich vernými priateľmi.