• Fotosúťaž - Zelená škola zblízka

• Do tejto súťaže sa zapojilo vyše 130 zelenoškolákov a zelenoškoláčiek. Zaostrili objektív na prírodu a snažili sa zachytiť originálny obraz zmeny, ktorú ovplyvnilo zapojenie sa do programu Zelenej školy alebo odfotili to, z čoho majú pri práci v programe radosť. Naši žiaci bádajú, pozorujú, objavujú, ale presvedčili sa, že urobiť naj pôsobivý záber nie je vôbec ľahké. Našej fotografke Karmen Stašákovej zo 4.A triedy sa to podarilo. S fotografiou „Pri potôčiku o vode “ získala 3.miesto v kategórií do 12 rokov. „ Na deň vody som sa rozhodla odfotiť vodu a to, čo sa v nej nachádza – skaly, ryby, riečne riasy a trávu,“ napísala Karmen. Nádejnej fotografke gratulujeme. Vo fotosúťaži Zelená škola zblízka sme bodovali ešte raz. Počtom fotografií získali naši žiaci Cenu za najaktívnejšiu školu.

Vyhrali hru Spoznajme spolu Zelenú školu a odpustenie poplatku. Znamená to, že školská peňaženka ušetrí približne 150 eur za registračný poplatok do programu Zelená škola na školský rok 2022/2023.

Veľmi sa tešíme a ďakujeme všetkým za podporu a výbornú reprezentáciu školy.

• Rozprávková záhrada sa rozrastá

• Naša živá učebňa sa deň čo deň stáva krajšou, interaktívnejšou a zážitkovejšou. Je to obľúbená „trieda“ a vždy, keď to počasie dovolí, v nej žiaci trávia časť vyučovania. Tento školský rok do nej pribudlo toho veľa. Vyvýšené záhony - každá trieda si vysadila ten svoj s úžitkovými rastlinami, bylinkami či okrasnými rastlinkami. Okolo plota zasadili žiaci ruže a okrasné kríky. Vedľa domčeka spoločne položili základy prírodného iglu a črtá sa pocitový chodník. Dažďovú vodu z domčeka, ktorá slúži na polievanie, zachytáva okrasný sud. Včielky usilovne pracujú na budovaní svojich domčekov a pribudla motýlia záhrada. Žiaci zážitkovým učením získavajú cenné poznatky, nezabudnuteľné chvíle a neopísateľné zážitky. Každý deň sa s veľkým nasadením, záujmom a usilovnosťou starajú o záhradu a zveľaďujú tak svoju prácu.

• Vesmír očami detí 2022

• Táto obľúbená súťaž, ktorej hlavným organizátorom je Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín, je najpočetnejšia, čo sa týka zapojenia škôl. Téma je krásna a pre deti dobre spracovateľná. Z celkového počtu 34 prihlásených školských zariadení a z 361 prihlásených diel sme v 37. ročníku regionálnej súťaže dosiahli krásny úspech. Postarala sa oň Timea Gurová z 3.A, ktorá získala druhé miesto v kategórii základné školy, II. veková kategória, žiaci 1-4. ročník. Výtvarné diela hodnotili členovia odbornej poroty Mgr. Art Anna Farbaková, Mgr. Zuzana Salus a Janka Tarabová. V septembri budú víťazní jednotlivci pozvaní na vernisáž spojenú s aktivitou Krajskej hvezdárne v Žiline. Tešíme sa z výbornej reprezentácie školy. Gratulujeme!

• Svetový deň vyučovania vonku Outdoor classroom Day

• 20.05. - Svetový deň vyučovania vonku je globálne hnutie, vďaka ktorému je čas vonku súčasťou dňa každého žiaka. Vyučovanie vonku prináša mnoho výhod pre žiakov od zvýšenej pozornosti až po praktické zručnosti v prírode pomocou svojich zmyslov. Efektívna spolupráca v skupinách zlepšuje sociálne zručnosti. Vonkajšie prostredie prirodzene inšpiruje žiakov byť fyzicky aktívnejšími a prinajmenšom ich robí zdravšími. Ako Zelená škola sa snažíme presunúť učenie do exteriéru vždy, pokiaľ sú dobré poveternostné podmienky. Často využívame zážitkovú záhradu, ktorá sa každým dňom rozrastá. Na jej postupnom zveľaďovaní a formovaní sa podieľame spolu so žiakmi.

• Výtvarná súťaž Námestovská rybka

• V 1. ročníku tejto okresnej súťaže sme dosiahli veľmi pekný úspech. V I. kategórii ( 5-8 rokov) boli ocenené práce žiakov druhého ročníka. Na druhom mieste sa v rámci okresu umiestnila Yevheniia Fedorchuk. Cenu poroty získali Marko Kuráň a Šimon Ferenčík. Blahoželáme a tešíme sa z peknej reprezentácie školy. Výsledky potvrdila porota dňa 29.04.2022 v zložení: Mgr. Janka Peštová Sýkorová výtvarníčka, ZUŠ Ignáca Kolčáka Námestovo, Mgr. Janka Brišová – výtvarníčka, ZUŠ Ignáca Kolčáka Námestovo , Mgr. Alena Durčáková – výtvarníčka, SZUŠ Fernezová Námestovo a Mgr. Peter Kováčik - výtvarník Námestovo.