• Zelený skutok pre Adamov potok a Vavrečanku

• Význam a potreba vody je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Žiaci to chápu, snažia sa vodu šetriť, využívať úžitkovú a pomáhať vyčistiť znečistené brehy potokov v našej dedine. Vyčistený Adamov potok a Vavrečanka tečúce cez obec Vavrečka žblnkajú pesničku pre deti s názvom ĎAKUJEME VÁM!

• Projekt „...ideme hrať ping-poooooong...

• V tomto školskom roku sme sa opäť zapojili do projektu „...ideme hrať ping-poooooong...“. Symbolicky sme ho odštartovali dňa 6. apríla, kedy sa oslavuje Svetový deň stolného tenisu pre všetkých (WTTD for All). Tento projekt vyhlasuje Medzinárodná stolnotenisová federácia (ITTF). Iniciátorkou tohto kroku, ambasádorkou a dodnes hlavnou organizátorkou projektu osláv WTTD for all na Slovensku je najúspešnejšia žena v histórii stolného tenisu na Slovensku pani Alica Chladeková-Grofová.

Tomuto druhu športu sa žiaci venovali v priebehu dvoch týždňov (s prestávkou počas veľkonočných prázdnin). Veľké „plus“ tejto obľúbenej hry je v tom, že kto hrá ping-pong, nehrá sám, ale vždy s nejakým „športovým“ protihráčom- kamarátom. Počas dopoludní - na hodinách TSV, ale aj popoludní v ŠKD, či na krúžkovej činnosti, mali žiaci možnosť zahrať si ping - pong nielen medzi sebou, ale aj s pani učiteľkami. Vyskúšali si dvojhry, štvorhry i obľúbený kolotoč. Jedným z cieľov tohto projektu je, aby sa do hry zapojilo čo najviac žiakov a dospelých. Nám sa to podarilo, pretože si ho vyskúšali aj žiaci, ktorí ho až tak dobre hrať nevedeli, a aj tí, ktorí ho ešte vôbec nehrali.

Dňa 22.4. sme v škole zorganizovali súťaž O POHÁR RIADITEĽKY ŠKOLY, do ktorej sa zapojilo 25 žiakov z 2.-4. ročníka. Víťazi boli odmenení medailou: za 2. ročník- 1. miesto Filip Kramarčík, 2. miesto Marko Kuráň, 3. miesto Martin Babinský, u tretiakov- 1. miesto Roman Kovaľ, 2. miesto Richard Rentka, 3. miesto Rebeka Košťalová, v 4.A- 1. miesto Adrián Baraniak, 2. miesto Šimon Gura a 3. miesto Filip Tkáč. Najlepším pingpongovým hráčom školy sa stal Sebastián Poláčik, ktorý získal spomínaný víťazný pohár. Výbornými výkonmi zúčastnených hráčov sme splnili aj ďalší cieľ projektu: prebudiť a zvýšiť záujem o tento druh športu, ktorý nielen spája, rozvíja pohybové schopnosti, pozornosť, rýchlosť, ale zároveň dokáže všetkých zabaviť. Aj budúci rok sa tešíme a určite „...ideme hrať ping-poooooong...“

• Aktivity ku DŇU ZEME

• Už druhé certifikačné obdobie sa snažíme žiť ekologicky, kamarátiť s prírodou a naše ekologické zmýšľanie tak premietať do každodenného života. Deň Zeme oslávili žiaci, učitelia a celý kolektív Zelenej školy naozaj aktívne. Vytýčený cieľ v každej oblasti jej programu sa nám podaril splniť.

Zasadíme pagaštan konský

Rovesnícke vzdelávanie: ručná výroba papiera = recykláciou starého

Vyčisti miesto kde žiješ = uvidíš krásnu čistú lúku

Vysadíme jedlé kríky ríbezlí a malín = pre seba aj pre vtáčiky

Zachránená planéta = môj darček pre teba zemička, výtvarné aktivity

Enviropátračky = pozorujeme vtáky, včielky, stromy, rastliny

Robíme to pre našu planétu, teda pre seba.

• Zasadili sme nový život

• V roku 2021 sa na Deň Zeme zrodila veľmi pekná tradícia v našej škole – sadenie stromu za asistencie významnej osobnosti obce. V školskej záhrade tak k javoru mliečnemu pribudol pagaštan konský. Tento školský rok sa niesol v znamení športu, pretože sa konali zimné oympijské i paraolympijské hry. Symbolicky sme si preto za osobnosť obce zvolili osobu úzko spätú so športom, pána Slavomíra Praja, ktorý nový strom zasadil opäť za asistencie štvrtákov. Tí slávnostne odovzdali štafetu sadenia tretiakom, aby v tejto milej tradícii pokračovali. Uvidíme, aká osobnosť k nám budúci rok zavíta a aký strom začne písať svoj životný príbeh v školskej záhrade. Zážitkovou aktivitou počas Dňa Zeme bolo sadenie úžitkových kríkov malín, egrešov, černíc, červených a čiernych ríbezlí.

• Deň lesov

• Dátum 21. apríl je venovaný Medzinárodnému dňu LESOV. Oslavujeme ho od roku 2012 a na škole si ho pripomíname každý rok. Pri tejto príležitosti sa v rámci tried realizovali rôzne aktivity. Žiaci hľadali v knihách a príbehoch rôzne informácie a odpovede na otázky. Pripomenuli si význam a dôležitosť stromov pre nás život. Nechýbala ani prechádzka do lesa, kde zažili veľa zábavy. Počas hier objavovali krásu stromov a prírodného prostredia.