• Mama je len jedna...

• „Mama je osobou, ktorá môže nahradiť všetkých ostatných, no ju nemôže nahradiť nik.“

Tento školský rok sme konečne spolu s našimi žiakmi a ich mamičkami oslávili Deň matiek. Na slávnostnej akadémii, ktorá sa konala v kultúrnom dome druhú májovú nedeľu, predstavili žiaci zaujímavý program plný tanca a spevu. Spolu s pani učiteľkami ho poctivo pripravovali a za krátky čas nácviku predviedli krásne kultúrne pásmo. Deň matiek je príležitosťou poďakovať mamičkám za ich vrelú lásku, za ich nehu, snahu a starostlivosť, za všetko, čo pre nás spravili. Ale vďaka za mamkinu najčistejšiu lásku, aká na svete existuje, im patrí každý deň. Každá mama zahrňuje svoje deti nezištnou opaterou a nekonečnou trpezlivosťou pri každodennej pomoci a ochrane. A preto na záver len dodáme:

„Každý chce zachrániť Zem, ale nikto nechce pomôcť mame umyť riad.“

• Pokračujeme v projekte s obľúbenými Hrdinami FAST

• Po minuloročnom úspešnom realizovaní projektu Fast Heroes sme sa opäť zapojili do tejto globálnej informačnej zdravotníckej kampane. Ku rodine školských záchranárov sa v tomto školskom roku pridali prváci a tretiaci. Počas piatich týždňov sa žiaci cez zaujímavé hry, videá a rôzne aktivity oboznámili s rozpoznávaním príznakov mozgovej príhody u svojich starých rodičov a naďalej získavajú drahocenné informácie ako včas zavolať pomoc a zachrániť to najcennejšie – život.

• Pomôž našej škole vyhrať výpočtovú techniku od Lidla!

• Aj vďaka vášmu hlasu môžeme vybaviť našu školu modernými notebookmi i desktopmi, monitormi i kamerami a ďalšou technikou v hodnote až 5 000 eur! Stačí nakupovať v Lidli a zbierať balíčky nálepiek „Slovenskô ako maľované“. Vo vnútri nájdete kartičku s hlasovacím kódom, s ktorým môžete od 2. mája do 30. júna 2022 zabojovať za našu školu na stránke malovaneslovensko.sk.

Ďakujeme za každý hlas!