• Vianočné trhy

• Vianoce sú najkrajším obdobím v roku. Tešíme sa na ne všetci. Pani učiteľky spolu so žiakmi usilovne pracovcali celé týždne na výrobkoch, ktoré chystali na vianočné trhy. V stredu 11. decembra sa v škole rozozvučali krásne koledy a vianočné piesne, šírila sa vôňa výborných koláčov. Dolnú chodbu zdobili vianočné dekorácie a výrobky. Postupne prichádzali rodičia, starí rodičia, súrodenci, kamárati, aby obdivovali šikovné ruky tých, ktorí dokážu vytvoriť nádherné, originálne výtvory. Veríme, že si všetci okrem zakúpených výrobkov odiniesli krásne dojmy zo spoločného stretnutia a ozajstnú vianočnú náladu. Ďakujeme.

• Šaliansky Maťko- školské kolo

• Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského je súťaž v prednese slovenských povestí. V školskom kole v mladšej kategórii vyhrala Soňa Turčeková (3.A) a v staršej kategórii zvíťazila Natália Hoľmová (4.A). Obe víťazky nás pôjdu reprezentovať na okresné kolo do Námestova. Držíme im palce!

• Sv. Mikuláš medzi nami

• "Na sv. Mikuláša neučí sa, neskúša sa, každá päťka odpúšťa sa." Takto vítali žiaci svojich učiteľov v piatok 6.12. Najviac sa však potešili, keď spoza dverí zaznel zvuk zvončeka, ktorým zvoní sv. Mikuláš. Žiaci mu spievali pesničky, recitovali básničky, za čo ich Mikuláš odmenil sladkým balíčkom. Slávenie tohto sviatku  je predovšetkým o umení rozdeliť sa o to, čo máme. A kto sa s inými dokáže deliť o radosť, úsmev, dobré slovo, pomoc..., ten si môže byť istý, že tento sviatok patrí aj jemu.

• Kŕmidlo pre vtáčiky

• „Ide zima, ide mráz, kam sa, vtáčik, kam schováš?...“ Takto si druháci spievali na hodine čítania.

Všetci dobre vieme, že zima a veľa snehu je obrovskou radosťou pre deti, no pre vtáčiky, ktoré u nás ostávajú zimovať, je to naopak. V snehu si ťažko nájdu niečo do zobáčika. Preto sme na športovo- turistickom krúžku „zmajstrovali“ drevené kŕmidlo, do ktorého sme nasypali rôzne dobroty- nie čokoládu, či cukríky, ale všelijaké zrniečka vhodné pre hladné vtáčie brušká. Ďakujeme p. Ferenčíkovi, ktorý nám drevá napílil, zabezpečil kladivá, klince, skrutky... a my sme už len ukázali, akí sme šikovní a zruční.

V našej školskej záhrade máme kŕmidiel viac. Keď pôjdete okolo, môžete aj vy nasypať nejaké to zrniečko. Možno tak zachránime nejeden vtáčí život.

• Za výhru do Bratislavy

• Originálny projekt, krásne spracovanie koncertu „O nesmrteľnosti“ pre všetky vekové kategórie, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislavský chlapčenský zbor, vystupujúci umelci a nádherná sála znásobili výnimočný umelecký zážitok z celého koncertu.

S chlapcami zo zboru sa naši žiaci stretli i osobne v zákulisí. 22. novembra sa zrodila vzácna vzájomná družba.

PREŽILI SME NÁDHERNÝ

P rialo nám počasie.

R áno sme vstali veľmi zavčasu, ale bez problémov.

Í sť do Bratislavy sa naozaj oplatilo.

B laváčik vláčik nás priviezol až na Bratislavký hrad.

E šte sme si prezreli prezidentskú záhradu, Dóm sv. Martina, Michalskú bránu, Prírodovedné  múzeum

s pútavými expozíciami.

H lad sme nemali, mamky nás dobre vybavili.

H lboko si vážime finančnú pomoc všetkých sponzorov a ich krásne gesto urobiť deťom radosť.radosť. Tento

výnimočný deň sa uskutočnil aj vďaka štedrosti a podpore tých, ktorí nám  deťom nevedia povedať nie.

Z celého srdca im patrí naše obrovské „ďakujeme.“

U licami Bratislavy nás sprevádzal študent diplomacie Samuel. Ukázal nám tie najznámejšie a najpútavejšie

miesta. Stihli sme toho naozaj veľa.

D etský dom bol super, čakali nás obľúbené atrakcie a pizza.

B ez chyby. Taký bol náš výlet. Nezabudnuteľný, plný zážitkov a spomienok.

Y es, áno - ako my hovoríme, ešte radi by sme si ho zopakovali. Veľa sme videli, aj sa naučili.

V každom z nás ostali neskutočné zážitky a krásne dojmy z plne prežitého dňa.