• Slávnostná imatrikulácia prváčikov

• „Od škôlky stratil sa kľúč, skrátil sa i hier dlhý lúč, svet plný tajomstiev odkrýva sa znova, v pátraní po novom pomáha škola. Písmená, slabiky, slová, potom vety, veď aj dospelí boli najprv deti. Ten čas zažil každý z nás, keď prvák bol v triede raz.“

Dňa 28.11.2019 zažili naši prváčikovia slávnostnú imatrikuláciu. Počas celej slávnosti ich sprevádzali naši najstarší žiaci- štvrtáci. Akoby to bolo len včera, keď do školských lavíc zasadli ustráchané tváričky, ktoré nevedeli čo ich v škole čaká. Teraz však žiaci pripochodovali v námorníckych uniformách ako hrdí prváci. Svojou šikovnosťou a nadobudnutými vedomosťami hravo zvládli úlohy na Ostrove pirátov, roztancovali indiánsky kmeň a objavili poklad domorodcov zo Šťastného ostrova. Svojim sľubom potvrdili štvrtákom, že ich budú zodpovedne nasledovať, brať si z nich príklad a že budú hrdo nosiť titul žiak/žiačka základnej školy Vavrečka. Pani riaditeľka slávnostne prijala prvákov do školského cechu a odovzdala im certifikáty spolu so symbolickými kľúčmi od školy. Žiaci svoj program ukončili prváckou hymnou.

Milí prváci, želáme Vám aby bola Vaša plavba v školskom mori pokojná a aby ste sa aj Vy bez problémov preplavili do štvrtáckeho prístavu. V časoch búrky stojte jeden pri druhom a pomáhajte si navzájom zvládnuť prekážky. Objavujte nové vedomosti, skryté tajomstvá a dobrodružstvá, ktoré ponúka škola. Želáme Vám aby ste vždy hrdí boli, že ste žiakmi tejto školy. Nech raz napíšeme bielou kriedou, že ste boli dobrou triedou.

• V lete na saniach

• Počuli ste už o sánkovaní bez snehu? Nie? V našej škole sa to podarilo. Vo štvrtok 21. novembra k nám zavítal Sánkarský klub Lendak, kde sa nám predstavili členovia žiackej a juniorskej reprezentácie so svojimi trénermi. Pomocou multimediálnych ukážok sme mali možnosť vidieť sánkarský zimný šport v plnej nádhere. Reprezentanti nám porozprávali o krásach ale aj útrapách tohto športu. Ani jeden z nich sa nezaobišiel bez zranení a pádu. To však k športu patrí a o to viac sa potom tešia zo získaných ocenení. Žiaci mali mnoho otázok a tak sa rozprúdila podnetná diskusia o tomto zimnom športe. Aby sme však nezostali len pri rozprávaní, všetci sme sa poobliekali, zobrali sane a už aj sme išli na ulicu. A práve tu začala naša sánkovačka. Ako sa nám to však podarilo keď vonku nie je sneh? Tu je odpoveď. Aby mohli reprezentanti poctivo trénovať celý rok, majú špeciálne sane s kolieskami. Práve na nich povozili našich žiakov. Našli sa aj odvážlivci, ktorí si sánkovanie vyskúšali sami - bez pomoci. Ulica sa zmenila na hotovú sánkarskú dráhu, ktorú zaplavil veselý smiech detí, povzbudzovanie a nehasnúca radosť. Ďakujeme Sánkarskému klubu Lendak, ktorý meral cestu aj do našej malej obce. Želáme im veľa športových úspechov, málo zranení a množstvo nových reprezentantov.