• „Jazdíme celý rok!“

• Aj tohtoročné motto projektu Do školy na bicykli bolo výzvou, aby sa žiaci, deti, vlastne my všetci, čo najviac venovali pohybu na čerstvom vzduchu. V termíne od 17. až do 28. októbra 2022 prichádzali žiaci do školy, hoci boli októbrové rána chladnejšie, pešo, na kolobežkách, bicykloch a nevadil im ani dážď. Tento rok sme pre nich pripravili interaktívnu hru vytvorenú v platforme bouncee, pomocou ktorej plnili rôzne úlohy digitálne. V každej triede si zároveň poctivo dokumentovali nálepkami svoj príchod do školy. Celú akciu ukončila cyklo - jazda po obci, do ktorej sa zapojili aj rodičia a mladší žiaci. Na bezpečnosť a cyklistický sprievod dohliadali dopravní policajti. Prednostnou jazdou policajným autom zabezpečili bezpečný prejazd pre všetkých cyklistov.  Na dopravnom ihrisku si zas spolu so žiakmi zopakovali pravidlá cestnej premávky, dopravné značky a správanie sa na vozovke.Projekt DO ŠKOLY NA BICYKLI je veľmi  obľúbený, nekončí udaným dátumom. V aktivitách a „zdravej ceste“ do školy na bicyklových kolesách alebo pešo nepoľavujeme ani počas celého roka. Viac o priebehu a zaujímavých okamihoch tejto vydarenej akcie si môžete pozrieť vo videách. Ďakujeme rodičom za podporu, účasť v cyklojazde a pomoc pri organizácii. Osobitné poďakovanie patrí príslušníkom policajného zboru za ochotu a trpezlivosť a pánovi Kačenovi za kamerové záznamy z dronu.

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

• Naša škola sa v druhej polovici októbra zapojila do štvrtého ročníka inovatívnej súťaže pre školy Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok s názvom WocaBee.Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci. Žiaci aktuálne súťažia v okresnom kole šampionátu, v ktorom môžu získať zaujímavé ceny a pre našu školu až 2 x 2000 EUR na modernizáciu vyučovania. Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na www.wocabee.app/sutazTou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Sme veľmi radi, že aj na našej škole učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý prináša žiakom skutočné výsledky! Držíme im v súťaži palce!