• Obnovenie vyučovania

• Riaditeľka ZŚ s MŠ Vavrečka 204 oznamuje, že od pondelka 8. februára 2021 bude obnovená prevádzka v základnej škole, materskej škole, školskom klube detí a v školskej jedálni. K vstupu do základnej aj materskej školy je povinný test jedného zákonného zástupcu aj zamestnanca.

Obec Vavrečka zabezpečila v sobotu 6. februára testovanie v Kultúrnom dome vo Vavrečke v čase od 7:00 do 16:00 hodiny. Týmto chcem poďakovať pánovi starostovi, ktorý zabezpečil mobilné odberové miesto pre všetkých zamestnancov, rodičov našej školy a škôlky, aby nemuseli za testovaním cestovať. Otestovať sa môžu prísť aj študenti končiaceho ročníka strednej školy aj ostatní obyvatelia obce, ktorí to potrebujú.

Testovanie rodičov a zamestnancov školy prebehne v čase od 7:00 do 12:00.

Pokyny k nástupu do ZŠ, MŠ a ŠKD ako aj ohľadom vydávania stravy v školskej jedálni budú upresnené.

• Reťazové správy - skrytá hrozba

• Milí rodičia, pedagógovia. Možno ste už zachytili informáciu o aktuálnej hrozbe v podobe reťazovej správy, ktorá využíva na manipuláciu detí strach. Riziková je najmä skupina mladších detí na prvom stupni ZŠ (no nielen oni). Obsah tejto "reťazovky" a jej podobných správ vyvoláva v deťoch strach, úzkosť, poruchy spánku... a môže spôsobiť traumu, najmä v tomto období, kedy deti svoje strachy a úzkosti nemôžu spracovávať so svojimi rovesníkmi. Vytvárajme deťom bezpečný priestor, hovorme s nimi o hrozbách internetovej, či mobilnej komunikácie, majme prehľad o tom čo zdieľajú, čo si píšu na sociálnych sieťach, buďme tu pre ne. V prípade potreby, my sme tu pre Vás a Vaše deti.

CPPPaP Námestovo