• Včelárska vandrovka – Načo sú nám včely?

• V stredu, 23.09.2020, nás svojou návštevou poctil pán Drahoš Daloš. Žiakom zaujímavým spôsobom prednášal o včelách a ich živote od prvej sekundy. Upozornil žiakov na veľký význam včiel pre život každého človeka. V krásnom prostredí našej novovzniknutej školskej záhrady si žiaci vyskúšali aj to, ako sa treba vyzbrojiť, keď sa vyberú na návštevu do včelieho úľa. Pán Daloš nás  svojim pútavým rozprávaním vtiahol do sveta života včielok.

Priniesol si so sebou všetko, čo pravý včelár  potrebuje. Zo svojho kufríka postupne vyberal pomôcky a oboznamoval s nimi žiakov. Na záver ich obdaril krásnou hrou na píšťalke, veselou pesničkou a osladil im jazýčky sladkým medom. Zo stretnutia so včelárom si deti odniesli veľa zaujímavého zo sveta včiel. Spoznali včelie produkty a zoznámili sa s prácou včelára i jeho náradím. Ďakujeme Oravskému kultúrnemu stredisku v Dolnom Kubíne a pánovi Dalošovi, že nám umožnili túto plnohodnotnú interaktívnu prednášku.

• Environmentálna výchova - Zem plače

• V našej školskej záhrade sa 22.09.2020 uskutočnil koncert, ktorý mal výchovno-vzdelávací charakter. Celý program bol venovaný ochrane prírody a prebiehal zábavno-súťažnou formou. Jeho cieľom bolo nasmerovať žiakov k pozitívnemu a zodpovednému prístupu k životu a jeho skutočným hodnotám. O hovorené slovo a spev sa postaral skúsený hudobník Norbert Babušík.

Deťom pripomenul, aké dôležité je starať sa o naše životné prostredie, prečo je nutné starať sa o prírodu, či separovať odpad. Tieto ciele sa snažíme naplniť aj v Zelenej škole. Na odľahčenie týchto tém si žiaci vypočuli a zaspievali známe hity obľúbených spevákov.

• Dôležitý oznam

• Pripomíname rodičom, že VYHLÁSENIE ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCU O BEZINFEKČNOSTI je potrebné priniesť vždy, keď Vaše dieťa bude chýbať 3 po sebe nasledujúce dni. Tlačívo si môžete stiahnúť TU.

• Dar od firmy DXC Technology Slovakia s. r. o.

• Dňa 16.9.2020 sme vďaka pánovi Jozefovi Škarbovi dostali päť kusov repasovaných notebookov HP EliteBook 840 G1 od firmy DXC Technology Slovakia s.r.o. Tento hodnotný dar nás veľmi potešil. Zlepšil naše technické vybavenie a bude slúžiť na vzdelávacie účely i aktivity školy.

Darované notebooky pomôžu  pani učiteľkám aj pri dištančnom vzdelávaní žiakov. Dar prevzala p. riaditeľka D. Serdelová.  V mene celého kolektívu ZŠ s MŠ Vavrečka ďakujeme pánovi Škarbovi a firme DXC a želáme veľa úspechov a spokojných klientov.

• Povinná karanténa

• Z dôvodu potvrdeného pozitívneho testu u zamestnanca školy na ochorenie COVID – 19 nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne povinnú karanténu zamestnancov a žiakov základnej školy Vavrečka 204. Povinná karanténa plynie 10 dní od posledného kontaktu s pozitívnym človekom – t. j. od 18.09.2020 do 28.09.2020. Koniec karantény bude 28.09.2020. Nástup žiakov na vyučovanie je 29.09.2020.

Dôrazne žiadame rodičov aj žiakov, aby žiaci dôsledne dodržiavali povinnú karanténu, aby sme sa vyhli ďalšiemu zatváraniu školy. Pri spozorovaní príznakov ochorenia u seba alebo svojho dieťaťa (aj v prípade kontaktu s pozitívnou osobou, alebo pozitívneho testu u rodiča alebo žiaka), bezodkladne nahláste túto skutočnosť škole - kontaktné telefónne číslo: 0911 969 118 Počas karantény budú žiaci vzdelávaní dištančne (prostredníctvom aplikácie Microsoft Teams, Edupage, bezkriedy...).

V deň nástupu do školy (utorok, 29.09.2020) každý žiak so sebou prinesie vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti, ktoré žiaci dostali pri odchode zo školy. V prípade potreby ho nájdete TU.

Mgr. Dana Serdelová

riaditeľka ZŠ s MŠ