• Otvorenie školského roka 2020/2021

• Milí rodičia a žiaci,

slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021  sa uskutoční dňa 2.9.2020 ( v stredu) 9:00.

Vstup do budovy školy je povolený len s rúškom.

Žiadame Vás, aby Vaše dieťa prinieslo triednej pani učiteľke Vami podpísaný Zdravotný dotazník a Vyhlásenie zákonného zástupcu, ktorý nájdete na stránke školy v záložke Dôležité oznamy (Prílohy – dotazníky a vyhlásenia). Bez vyplneného formulára nebude Vaše dieťa vpustené do budovy školy.

Do budovy školy môžu so svojimi deťmi vstúpiť iba rodičia prvákov, resp. ich sprevádzajúci.

Výdaj obedov a prevádzka ŠKD začne od štvrtka, 03. 09. 2020.

Všetkých nás čaká náročný školský rok plný obmedzení súvisiacich s epidemiologickou situáciou v našej krajine i vo svete. Veríme, že naša škola bude podľa Semaforu pre školy stále v zelenej fáze a my budeme fungovať v štandardnom režime.

Zodpovedným prístupom, rešpektovaním pokynov, nariadení a vzájomnou spoluprácou to spolu opäť zvládneme.

• Koronavírusový semafor pre školy

• Keď prišla prvá vlna ochorenia COVID-19, v rámci zamedzenia šírenia pandémie všetky školy prerušili vyučovanie na 77 dní. Aby sa podobný krízový stav nezopakoval, do nového školského roka vstúpia vzdelávacie zariadenia už dôsledne pripravené.

Scenár, ktorý predstavil minister školstva Branislav Gröhling, je jednoduchý. Ak bude pomyselný semafor svietiť na zeleno, znamená to, že žiaci sa môžu vzdelávať v normálnom režime. Jediné, čo sa zmení, je, že ráno prídu v rúškach, vydezinfikujú si ruky a budú dodržiavať rozstupy. V prípade žiakov prvého stupňa si následne deti budú môcť v triede rúška zložiť.

Pre žiakov druhého stupňa budú zelené pravidlá prísnejšie. Ochrana nosa a úst je pre nich prvé dva týždne povinná počas celého vyučovania.

Viac sa dozviete v časti Dôležité oznamy (ľavé menu).

• SPOLU SME TO ZVLÁDLI...

• Milí rodičia,

obdobie od 16. marca do 1. júna bolo náročným obdobím, ktoré zmenilo život v každej oblasti, nielen v školstve. Dotklo sa našej školy, každodenných povinností nás všetkých. Vďaka Vášmu úsiliu, vzájomnej spolupráci s pani učiteľkami a záujmu našich žiakov sme túto skúšku spoločne zvládli, hoci nik z nás na ňu nebol pripravený. Vzniknutá mimoriadna situácia preverila naše schopnosti adaptovať sa na nové podmienky cez on-line internetový priestor, či on-line aplikáciu Zoom. S technikou i pri roznášaní pracovných listov do schránok sme častokrát zažili úsmevné situácie. Spoločnými silami sme však zvládli aj tieto prekážky.

My učiteľky, sme objavili vo Vašich deťoch to, čo si za bežného „školovania“ nevšimneme – ústretovosť, záujem, láskavosť, pochopenie. Ďakujem Vám, že ste boli trpezliví a nápomocní pri dištančnom vzdelávaní našich žiakov. Stali ste sa našimi kolegami a kolegyňami, keď ste nás zastúpili s vysvetľovaním, pri vypracovávaní pracovných listov, projektových prác, či riešení úloh. Veľmi nás potešilo, že žiaci prejavili veľký záujem vrátiť sa späť do školských lavíc, aby sme spolu zdolali aj posledný školský mesiac. S upraveným rozvrhom, dodržiavaním hygienicko-epidemiologických opatrení, s určitými obmedzeniami, sme po dlhej prestávke začali opäť usilovne pracovať a radovať sa z každodenných maličkostí, ktoré prináša školský život. Dúfame, že aj v septembri sa budú všetci naši žiaci tešiť do školy tak, ako to bolo 1. júna 2020 a budú Vám neustále klásť otázku: „Kedy už pôjdem do školy?“