• Bádateľské aktivity

• Tieto aktivity sú neodmysliteľnou súčasťou nášho školského života v Zelenej škole. Nielen na hodinách prírodovedy sa žiaci učia bádaním. Táto forma získavania nových informácii a zároveň upevňovania získaných vedomostí, patrí ku hlavným krokom Zelenej školy. Podnecuje žiakov k aktivite a prebúdza v nich malých bádateľov. Skúmanie, zisťovanie a hľadanie odpovedí na rôzne výskumné otázky žiakov baví. Naša zážitková záhrada im k bádaniu poskytuje veľa možností, čoskoro v nej pribudnú nové náučné elementy.

• Zber papiera pokračuje

• Milí rodičia,

zber papiera pokračuje do konca marca.

Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pán školník, ktorý zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme.

• FlySky Flex–obľúbená učebná pomôcka v našej digitálnej škole

• Veľmi sa tešíme, že súčasťou našej ,,digitálnej rodinky“ je zariadenie, ktoré dokáže rozvíjať digitálne zručností žiakov. Je ním FlySky Flex – inovatívny multimediálny produkt, ktorý kombinuje funkcie estola, interaktívnej tabule a interaktívneho koberca. Rozvíja postreh, trpezlivosť, logické myslenie, stimuluje vnímanie, vizuálno-pohybovú koordináciu a v neposlednom rade aj tímovú spoluprácu. Žiaci môžu pomocou interaktívneho pera dynamicky prepínať rôzne aplikácie a vzdelávacie programy. Kompaktný integrovaný systém Flex disponuje širokou škálou interaktívnych a vzdelávacích aplikácií určené pre najmenšie deti až po dospelého.  Je vynikajúcou pomôckou rozvíjajúcou mnoho stránok žiaka. Dáva nový rozmer pojmu škola hrou a poskytuje učenie spojené so zážitkom. Máme tak možnosť urobiť vyučovanie interaktívnejšie a zábavnejšie a povzbudzovať žiakov k tomu, aby konali samostatne a prekonávali výzvy rôznej obtiažnosti.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• K obľúbeným recitačným súťažiam patrí aj Hviezdoslavov Kubín. Táto celoslovenská súťaž je pomenovaná podľa významného básnika Pavla Országha Hviezdoslava. V školskom kole súťažili druháci, tretiaci a štvrtáci.v jednej kategórii, v prednese poézie a prózy. Na prvom mieste sa v prednese prózy umiestnil Šimon Ferenčík z 3.A, na druhom mieste Nela Beľáková z 2.A a tretie miesto získala Linda Veselovská z 3.A. V prednese poézie sa na prvom mieste umiestnila Tamara Bronerská z 3.A, na druhom mieste Ján Znak z 2.A a na treťom mieste Nela Poláčiková z 2.A. Víťazom srdečne gratulujeme a želáme naďalej veľa recitačných úspechov.