• Zápis detí do 1. ročníka ZŠ

• Na lište Pre záujemcov v časti Budúci prváci nájdete všetky potrebné informácie.
            Elektronicku prihlášku nájdete TU. Súčasťou tejto prihlášky je tlačivo s podpismi oboch zákonných zástupcov, ktorú nájdete TU (príloha k elektronickej prihláške)
            V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete informovať na tel. čísle 0911 969 118, 043/5522475 alebo
            e-mailom zsmsvavrecka@zsvavrecka.edu.sk

Usmernenie MŠVVaŠ k zápisu do 1. ročníka základnej školy a prijímaniu detí na vzdelávanie v základnej škole na školský rok 2023/2024 - TU.

• Deň otvorených dverí

• Posledný deň pred sviatkami Veľkej noci sme otvorili dvere našej školy dokorán. S radosťou sme privítali nielen budúcich prváčikov a ich rodičov, ale aj všetkých ostatných, ktorí sa chceli prejsť chodbami našej školy. Na príprave tohto dňa sa podieľali všetci. Tak ako pani učiteľky i všetci žiaci priložili ruku k dielu. Členovia Digitálneho kolégia vytvorili informačné letáky a pomohli pani učiteľke pri príprave filmu o Zelenej škole. Tento deň bol spojený aj s prezentáciou práce žiakov v Zelenej škole. Kreatívne diela, didaktické pomôcky, výrobky z odpadového materiálu, informačné letáky či enviro – štandardy. Všetko bolo k nahliadnutiu. Workshop zas ukázal deťom, ako využiť odpadový materiál na výrobu krásnej postavičky. Ako bonus si žiaci Kolégia Zelenej školy pripravili pre svojich spolužiakoch krásnu prezentáciu s edukatívnym setom Včielka Nelka.

• Marec - mesiac kníh

• Knihy sú nevyčerpateľnou studňou príbehov, zaujímavostí a nápadov. Kto číta, prežíva príbehy ukryté v knihách. Presvedčili sa o tom aj naši žiaci, ktorých počas marca čakalo veľmi veľa aktivít, spoločných i triednych. Mesiac plný čítania odštartovala obľúbená knižná súťaž KNIŽNÍ Detektívi, ktorá sa u nás koná každoročne. Počas celého mesiaca žiaci zisťovali odpovede na otázky týkajúce sa kníh, autorov či ilustrátorov. Navštívili obecnú knižnicu, kde na nich čakali dobrodružné úlohy. Aj pani učiteľky sprestrili žiakom hodiny čítania originálnymi nápadmi. Celý mesiac aktívneho čítania ukončila Noc s Andersenom spojená so spaním v škole.