• Divadelné predstavenia

• V piatok, 17.03., sa žiaci zúčastnili regionálnej súťažnej prehliadky detského divadla Zlatá priadka v Dome kultúry Námestove. Zlatá priadka je zároveň stretnutím súborov a sólistov vo všetkých druhoch a žánroch divadla hraného deťmi. V súťaži sa prezentovali žiaci základných, umeleckých škôl a kultúrno-výchovných zariadení Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo so svojimi divadelnými predstaveniami. Žiaci videli predstavenia Povedzme si rozprávku, ktorú pripravili žiaci DDS Čarohlások pri ŠZŠ pre ťažko postihnutých v Dolnom Kubíne, Chutný príbeh o nechutných kozliatkach, ktoré predviedli žiaci DDS MirDamDom pri ZUŠ v Tvrdošíne a Koláčik od DDS Pierroťáčik pri SZUŠ Pierrot v Námestove. Predstavenia boli plné vtipných situácií i hudobného sprievodu. Piatkové kultúrne dopoludnie strávili žiaci našej školy naozaj obohacujúco. Usporiadateľom ďakujeme za výborne pripravený program a hlboký kultúrny zážitok.

• Deň s predškolákmi z MŠ Lienka

• Dňa 14.03. privítali školáci svojich budúcich spolužiakov z materskej školy Lienka. Pripravili si pre nich zaujímavé aktivity. Ďalšie spoločné stretnutie bude v apríli pri zápise.

Tešíme sa.

• Práca v projekte Ja a peniaze a úspech vo výtvarnej súťaži Bankomat kreativity – Ako (ne)tradične šetriť na energiách

• Program Ja a peniaze využíva zážitkové vzdelávanie a aktivizačné prvky vzdelávania. Témy sú štruktúrované tak, aby im žiaci porozumeli, rozšírili a umocnili svoje schopnosti. S postavou Filipa a jeho rodiny sa oboznamujú s finančnou gramotnosťou. Filipove príhody vychádzajú z reálnych situácií a pútavou formou učia žiakov, čo sú peniaze a na čo slúžia cez osvojenie si základných životných hodnôt až po náročnejšie témy, ako sporenie, poistenie, aj to, prečo bez práce nie sú koláče, a prečo peniaze nerastú na stromoch. V rámci projektu sme sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže Ako (ne)tradične šetriť na energiách. Naši žiaci tvorili v dvojiciach, trojici aj jednotlivo a boli veľmi úspešní. V I. kategórii získali 1. miesto Filip Kramarčík, Nina Jančigová, Paulina Juritková ŠKD II. Všetky práce budú súčasťou školskej galérie. Výhercom blahoželáme a prajeme veľa ďalších výtvarných nápadov.

Viac o projekte sa dozviete TU.

• Hodina deťom

• Milí rodičia,

dňa 21.3.2023 (utorok) sa uskutoční celoslovenská zbierka Hodina deťom, kde dobrovoľnícke tímy z celého Slovenska budú v uliciach zbierať príspevky do pokladničiek. Žiaci našej školy budú v sprievode pedagógov vykonávať túto zbierku aj v našej obci. Môžete sa do zbierky zapojiť aj týmto spôsobom. Výnos je určený na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré sú ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením. Zbierku každoročne, už viac ako 20 rokov, organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Tento rok sme sa opäť pripojili aj my.

Zapojiť sa môžete aj tak, že v deň konania zbierky budete môcť prispieť do pokladničky v budove ZŠ i MŠ, buď priamo pri príchode do školy/materskej školy alebo môžete príspevok poslať po vašom dieťati, ktoré ho odovzdá dobrovoľníckemu tímu do pokladničky.

Vďaka Vám tak pomôžeme rozmeniť veľké starosti jednorodičov na drobné.

• Úspech vo výtvarnej súťaži Valentínka

• Aj v 6. ročníku okresnej valentínskej výtvarnej súťaže Valentínka sme boli opäť úspešní. V I. kategórii 6-8 rokov bola Cena poroty udelená Alžbetke Farbákovej z triedy Motýliky z našej MŠ. V II.kategórii 9 - 12 rokov získal tretie miesto Richard Pjentek zo 4.A. Výsledky potvrdila porota dňa 24.02.2023 v zložení: Mgr. Janka Peštová Sýkorová – výtvarníčka, ZUŠ I. Kolčáka Námestovo, Mgr. Janka Brišová – výtvarníčka,ZUŠ I. Kolčáka Námestovo, Mgr. Alena Durčáková – výtvarníčka, SZUŠ Fernezová Námestovo, Mgr. Andrea Lubasová – riaditeľka CVČ Maják Námestovo. Gratulujeme! Z úspechov našich žiakov sa veľmi tešíme. Ich tvorivosť budeme rozvíjať a podporovať naďalej.