• Žiaci zo Zelenej školy ZŠ s MŠ vo Vavrečke svojím malým dielikom prispeli k pomoci

• V  duchu motta „Pomôžte nám pomáhať“, zorganizovali žiaci za podpory svojich rodičov akciu pomoci pre psíkov v Zubrohlave. Táto milá akcia sa uskutočnila v sobotu, dňa 9. 1. 2023. Vyzbierané deky, hračky, čistiace prostriedky i potravu pre opustené zvieratá odovzdali členke OZ Ňufáčik. Žiaci boli smelší, pretože už mali vzácnu skúsenosť z májovej návštevy útulku. Ich istotu na chvíľu nahlodával červík pochybnosti, či zvládnu zložiť skúšku dobrovoľníka, ktorý zoberie psíka pomocou vôdzky na výlet do prírody. Títo štvornohí priatelia sú odkázaní len na pomoc dobrovoľníkov. Zatvorení vo voliére potrebujú pohyb a prejav lásky, o ktorú prišli nezodpovedným konaním svojich majiteľov. Venčenie psíkov sa koná pod dohľadom dospelých, bezpečnosť žiakov je na prvom mieste. Žiakom vybrali Merlona a Miňa, ktorí sa nemohli dočkať detskej spoločnosti. V úlohe držať vôdzku, dávať psíkovi povely sa žiaci spravodlivo striedali. Za krátky čas sa naladili na spoločnú vlnu, psy poslušne reagovali na ich povely. Za poslušnosť dostali chutnú odmenu. Tešili sa deti, tešili sa havkáči, ktorí od radosti krútili chvostíkmi, ovoniavali a pečiatkovali labkami oblečenie a všetko navôkol.

• Správy z knižnice

• V spolupráci s Bibianou (Medzinárodným dom umenia pre deti) Vás pozývame na výstavu s názvom „ Tiché putovanie“.

Interaktívna výstava Tiché putovanie, ktorá približuje svet „tichých“ kníh z rôznych krajín sveta (európske, americké, arabské, japonské, thajské, kórejské, austrálske). Vďaka aktivitám (cestovateľský denník, príbehové kocky, dotyková hra, tieňové divadlo, puzzle a skladačky) iniciuje spoločné hry, ale aj rozhovory a zážitkové učenie pre jednotlivcov, rodiny i kolektívy.

Výstava potrvá do 28. 02. 2023

Pozývame Vás na výstavu „Pozri, ako krásne prší“ autorky Ruženy Babicovej – RosieNaive Art.

RosieNaive Art je milovníčka a záchranárka zvierat. Rosie valcuje internety. Rosie maľuje (naivné) obrázky. Rosie nemaľuje. Rozpráva príbehy. Vážne, veselé, ironické, smutné, šialené. Príbehy, ktoré nastavujú zrkadlo každému, kto sa odváži do toho zrkadla nahliadnuť. Príbehy vlka a karkulky, príbehy bláznivých a rebelujúicich zajacov, príbehy o vojne na Ukrajine, o smrti, prírode a nádeji. A tiež o nástrahách v politike. O všetkom, čo veľakrát my ostatní nemáme odvahu pomenovať. Niekedy jemný, inokedy drsný humor núti premýšľať o pýche a dôležitosti. Kombinácia naivnej maľby a textu, ktorý hovorí jasne a zrozumiteľne, tvoria krátke príbehy s hlbokou myšlienkou.

Výstava potrvá do 31. 03. 2023