• Zmena poplatku za stravné

• ZŠ s MŠ Vavrečka 204 oznamuje rodičom, že od 01.03.2023 sa zvyšuje príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v zariadení školského stravovania podľa VZN č.1/2023  nasledovne:

• Beseda so spisovateľkou Toňou Revajovou

• Dňa 13.02.2023 sa žiaci zúčastnili besedy s pani spisovateľkou Toňou Revajovou, ktorá sa uskutočnila v Mestskej knižnici v Námestove. Autorka kníh pre deti predstavila svoju tvorbu pútavou formou, kde žiakom priblížila príbeh vzniku každého prezentovaného diela, ako sa rodili jednotlivé postavy i to, čo ju najviac inšpirovalo pri písaní príbehov. K jej najúspešnejším knihám, ktoré zožali úspech medzi detskými čitateľmi, patria knihy Zlom väz Johanka, Denis a jeho sestry, Denník Majky z Majáka, Vraveli proroci, že bude tma v noci, Johanka v Zapadáčiku, ktorá je zároveň na listine IBBY – Medzinárodná únia pre detskú knihu. V druhej časti besedy mali žiaci možnosť klásť pani spisovateľke otázky. Boli zvedaví na jej bežný život i na hrdinov pekných diel.

• Kolégium Zelenej školy s pánom starostom

• Na spoločné stretnutie kolégia, ktoré sa konalo dňa  8.2.2023, pozvali žiaci aj starostu obce Vavrečka,  pána Ing. K. Pjenteka. Pán starosta prijal pozvanie a stal sa novým členom kolégia. Žiaci si vyskúšali partnerstvo s dospelými prezentovaním práce v Zelenej škole. Vysvetlili metodiku 7 krokov – cestu, po ktorej kráčajúuž druhý rok v prioritnej téme Zeleň a ochrana prírody. Stretnutie bolo malou ukážkou participácie žiakov na rozhodovaní a plánovaní školského života. Pochvala od pána starostu bola pre žiakov medailou za ich prácu. Ďakujeme!

• Deň bezpečného internetu

• Spojme sa, aby bol internet bezpečnejším miestom pre deti, mladých ľudí, pre všetkých. Toto je myšlienka „Dňa bezpečnejšieho internetu“, ktorý si pripomíname vždy druhý februárový utorok. Ku kampani Európskej komisie, do ktorej sa zapájajú krajiny naprieč svetom už od roku 2004, sa pridalo aj  Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR). MIRRI SR sa rozhodlo podporiť Deň bezpečnejšieho internetu a v spolupráci s partnermi zostavilo vzdelávací materiál Abeceda bezpečnostného povedomia. V ňom nájdete základné rady, ako sa vyhnúť  zbytočným hrozbám v online svete. Apeluje na ostražitosť, ochranu súkromia, rozlišovanie hoaxov, ale aj bezpečnejšie dvojstupňové prihlasovanie, či potrebné vzdelávanie sa.

Príloha:  Deň bezpečného internetu 2023

• Každý sa veru čudoval, výpis známok či karneval?

• „Čo je tu dnes veľký bál? A či dáky karneval?  Sprievod masiek krúži v kruhu, jedna maska strieda druhú.“

Presne tak to vyzeralo v škole v utorok, dňa 31.1. Tohtoročný školský karneval bol výnimočný, pretože bol spojený s polročným vyhodnotením výsledkov. V tento deň si žiaci prevzali výpis hodnotenia za uplynulý polrok a to netradične v maskách. Karnevalová slávnosť prekvapila originalitou masiek a to , ako sa hovorí, „od výmyslu sveta.“ Pohľad na vlastnoručne vyrobené originály najlepšie vystihlo slovo WAU. Fantázia  rodičov naozaj nepozná hranice. Porota mala veľmi ťažkú úlohu vybrať tie najoriginálnejšie spomedzi všetkých. Každá maska si odniesla odmenu, nikto neodchádzal smutný. Žiaci sa potešili i sladkej odmene v podobe torty, ktorú dostala každá trieda. Spoločne prežitý deň plný smiechu, hier, zábavy, tanca bol výsledkom dobrej nálady, ktorú si všetci odniesli až domov.