• Divadlo pre MŠ - Škriatok Emil

• Dňa 5.apríla sa žiaci 4.A triedy vybrali na návštevu k svojim kamarátom škôlkarom. Pripravili si pre nich poučné divadielko „Škriatok Emil“. Hravou formou deťom z materskej školy ukázali, ako by sme sa mali k sebe navzájom správať, že byť k sebe milí a priateľskí nie je až také ťažké. Prajeme Vám, aby ste nikdy neboli namyslenými bodliakmi ani pyšnými sedmokráskami, buďte vždy skromnými púpavami a bude vás milovať celý svet, tak ako to bolo v tomto príbehu.

• Vesmír očami detí 2023

• V 38. ročníku obľúbenej výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“, ktorej hlavným organizátorom je Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín sme boli opäť úspešní. Odborná porota udelila našim žiakom Andrejovi Krivdovi z 3.A a Viktorovi Chajdiakovi z 4.A špeciálnu cenu poroty, v kategórii základné školy, II. veková kategória, žiaci 1.-4. ročník. Výtvarné diela hodnotili členovia odbornej poroty Mgr. Art. Anna Farbaková, Mgr. Zuzana Salus a Janka Tarabová. Vernisáž diel bude 28.4.2023 (piatok) o 16:00 h. v Dome kultúry v Námestove. Gratulujeme!

• Kráľovstvo budúcich prvákov

• V dňoch 13. a 14. apríla sa uskutočnil rozprávkový zápis pre budúcich prváčikov. Privítala ich Elsa a Anna zo známej rozprávky Ľadové kráľovstvo, na ktoré sa počas týchto dvoch dní premenila 3.A trieda. Predškoláci vkročili do kráľovstva ľadových úloh naozaj smelo. Všetkým ukázali svoje super zručnosti. Pripravený pracovný list zvládli bez problémov. Za preukázanú odvahu pri pasovaní sa s pripravenými úlohami si každý zo zápisu okrem dobrej nálady, odniesol aj milé darčeky. Tie im budú pripomínať tento prvý veľký krok v ich živote. Už teraz sa tešíme na 33 prváčikov. Držíme im palce, aby ďalšie kroky v prváckej triede zvládli rovnako veselo a úspešne ako tie na zápise. Dúfame, že si z prvej slávnostnej udalosti, akou zápis neodmysliteľne je, zapamätali len tie najkrajšie zážitky, na ktoré budú dlho spomínať. Tie opäť zažijú ako ozajstní prváci v septembri.

• 22. apríl - DEŇ ZEME 2023

• Zem je naším domovom, zdrojom potravy, čistej vody, vzduchu na dýchanie, energie, všetkého, čo potrebujeme k nášmu životu. Prírodné zdroje nie sú nevyčerpateľné a nie všetko je obnoviteľné. Ak to raz zničíme... Je veľmi dôležité sa zaujímať o jej stav, chrániť ju, zapájať sa do procesov, ktoré pomáhajú znížiť našu uhlíkovú stopu.

Pridajte sa k nám a oslávte Deň Zeme spolu s nami !

Ako si uctiť Deň Zeme?

Pozývame Vás stráviť Envirotýždeň  s nasledovnými aktivitami:

• Ekostopa - zmeraj si svoju, našu, vašu uhlíkovú stopu.

• Privítaj včielky samotárky na našom dvore - projekt Edubee.

• Kompostuj s nami! Aktivity v obci zamerané na propagáciu kompostovania.

• Vyčisti miesto kde žiješ - upratovanie znečistených lokalít.

• Vysaď strom! Tradícia sadenia stromu v školskej Aleji osobností financovaná z výťažku zo zberu papiera.

• Darček pre planétu Zem - školská fotosúťaž.