• A predsa sme úspešní...

• Dňa 29.6.2023 k nám prišiel poštou list, ktorý potešil celú školu. Žiaci opäť dokázali, že vynaložiť úsilie sa oplatí. Vďaka ich krásnym prácam sme v anglickej a literárnej súťaži dosiahli vynikajúce výsledky.

Záujem, tvorivosť, super nápad, originálnosť, skvelé myšlienky... Týmito slovami môžeme charakterizovať práce žiakov, ktorí sa zapojili do okresnej jazykovej a literárnej súťaže, ktorú organizovalo CVČ Maják v Námestove. Žiaci 1. a 4. ročníka vytvorili jedinečné projekty z anglického jazyka pod vedením p. učiteľky Mgr. Minárikovej. Do literárnej súťaže sa zapojili žiaci 1. a 3. ročníka spolu s p. učiteľkami Mgr. Minárikovou a Mgr. Králikovou. Vymysleli básne, ktoré sa porote páčili a získali ocenenia. Sme hrdí, že aj v takomto smere vedia byť naši žiaci úspešní. Srdečne blahoželáme!

Súťaž- Detský literárny Majáčik

kategória 1.-4. ročník

2. miesto- Marko Kuráň, 3.A

Cena poroty- Kristína Teťáková, 1.A

Súťaž- ABC variant-B

Kategória Jednotlivci- 1.-4. ročník

1.miesto- Michaela Trojáková, 3.A

Cena poroty- Miroslav Stašák, 1.A

Kategória Skupina – 1.-4. ročník

2. miesto- Natália Ďuranová, Karolína Bronerská, 1.A

• Podarilo sa. Sme naďalej Zelená škola

• Dňa 28.06.2023 sme dostali vyjadrenie hodnotiacej komisie, že titul Zelená škola nám právom patrí. Náročný program, ktorý bol splnený, dennodenné aktivity, akcie, vzájomná spolupráca, výrobky, pomoc prírode, okoliu...Na to všetko sme vynaložili nemalé úsilie. Odmenou je obhájený titul, ktorý nám bol opäť priznaný do roku 2025. Zelená vlajka veje nad hlavným vchodom úplne zaslúžene. Stálo to za to. Aj Zelené trhy, ktoré sa uskutočnili dňa 29. 06. sú dôkazom, že všetko to krásne, vzácne a jednoduché zároveň, čo nás obklopuje, je samotná príroda. Z jej pokladov vyrobili žiaci spolu s pani učiteľkami i v spolupráci s rodičmi prírodné výtvory plné obdivu. Ďakujeme všetkým, ktorí nás v tejto zelenej misii podporujete. Spolu s nami prispievate k tomu, aby sme pomohli životnému prostrediu. Každý deň plný aktivít je jedným z 365. Každá aktivita je zlepšením seba samého a svojho blízkeho okolia.

ĎAKUJEME, že ste súčasťou nášho zeleného sveta.

• Zelené trhy

• Veľmi sa tešíme, že sa nám aj tento rok podarilo obhájiť titul Zelenej školy. V jej duchu sa nesie veľmi veľká časť vyučovania a budovanie praktických zručností žiakov. Odštartovali sme úžasný prvý ročník Zelených trhov, na ktorých žiaci ukázali, akí sú neskutočne nápadití, zruční a šikovní aj v oblasti finančnej gramotnosti. Počas hodín v škole, krúžkov ale aj v čase po vyučovaní a v ŠKD sa venovali výrobe rôznych nádherných výrobkov, spracovali dary prírody z našej záhrady a okolia. A tak pripravili neskutočne veľa výrobkov ako čajíky, mydielka, džemy, sirupy, medík, balzamy na pery, včeloobaly, koláčiky....a veľa veľa ďalšieho. O pohostenie sa postarali naše šikovné maminky, ktoré ochotne upiekli chlebík, pani kuchárky zas zdravý jablkový perník. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí priložili ruku k tomuto vydarenému dielu a aj tým, ktorí si naši čas a prišli podporiť našich žiakov. Centrom pozornosti a zároveň atraktívnou súčasťou trhov sa stal drevený stánok, ktorý škole venoval pán Karol Pepucha. Veľmi pekne ďakujeme.

• Domáci miláčikovia

• Obľúbená aktivita – deň, kedy si môžu naši žiaci do školy priniesť svojho domáceho miláčika. Zážitková záhrada ožila rôznymi zvukmi. Na jednom mieste sa streli psíky, mačky, zajace, papagáje, morča, škrečok a dokonca aj exotickejšie typy ako korytnačky, gekony a jašteričky. A symbolicky sme zo záhrady vypustili holúbka.