• Super výhra , nádherné umiestnenia

• Ešte minulý školský rok sa žiaci 1.A triedy (terajšej 2.A triedy) po prvýkrát zapojili do celoslovenskej súťaže, ktorá bola určená pre materské, základné, základné umelecké a stredné školy s medzinárodnou účasťou - SLOVENSKO, KRAJINA V SRDCI EURÓPY. Súťaž každoročne vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so Školou umeleckého priemyslu v Bratislave.

Motto súťaže, ktorá bola v tomto roku venovaná 30. výročiu vzniku samostatnej Slovenskej republiky bolo: „SLOVENSKO MOJE, OTČINA MOJA, KRÁSNA SI AKO RAJ...“

Škola sa pod vedením pani učiteľky Mgr. Anny Minárikovej zapojila do súťaže v kategórii FOTOGRAFIA A MULTIMEDIÁLNE SPRACOVANIE. Spolu so žiakmi sa im podarilo dosiahnuť krásny úspech. V tejto kategórii vo výsledkovej listine obsadili všetky priečky, z čoho máme veľkú radosť.

Žiaci tému, NAJKRAJŠÍ KÚT V ŠÍROM SVETE JE MOJA RODNÁ ZEM, zachytili mobilom a urobili unikátne fotografie. 1. miesto získal Michal Hrindo s fotkou Lúka margarét pod Magurkou. Na 2. mieste sa umiestnil Marián Jančiga, ktorý rád chodí na túry a do súťaže poslal fotku vodopádu Skok v Tatrách. 3. miesto obsadila Karolína Bronerská. Podľa nej sú najkrajším kútom vo Vavrečke Vodopády.

Teší nás, že žiaci aj takýmto spôsobom rozvíjajú

• Spoločná desiata

• Tento školský rok sme odštartovali veľmi zaujímavú aktivitu – SPOLOČNÁ DESIATA. V rámci tohtoročnej témy Zelenej školy - Doprava a ovzdušie, chceme žiakom priblížiť, aký význam majú lokálne potraviny a podpora slovenských výrobcov. Každý mesiac si spoločne v každej triede prichystáme desiatu podľa vopred stanovej témy. V septembri šikovné ruky našich žiakov pripravili mliečnu desiatu: puding, syrová nátierka, obložený kváskový chlebík... Súčasťou chutnej desiaty bola aj domáca zelenina a bylinky z našich záhrad. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí napečením domáceho pečiva, chutnou domácou zeleninou alebo syrovými výrobkami rozvoňali celú školu a dopomohli k tomu, že všetci žiaci zjedli desiatu s chuťou.

• Zbierka Biela pastelka

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka našej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Finančné prostriedky vyzbierané v ZŠ i MŠ pomôžu ľuďom so zrakovým postihnutím. Spoločne tak môžeme urobiť dobrovoľným príspevkom do určenej krabičky na chodbe školy. Viac informácii o zbierke a ďalšej možnosti pomôcť nájdete na stránke www.bielapastelka.sk. Pomôžme spoločne rozsvietiť tmu. Ďakujeme.

• Európsky deň jazykov

• V tento deň sa našou školou ozývalo Hello, Ciao, Привіт, Hallo bonjour, Buongiorno. Žiaci so záujmom hľadali informácie a zaujímavosti o európskych krajinách. Spoločne vyskladali digitálnu mapu Európy a zahrali sa o nej hru, pri ktorej lepšie spoznali európske krajiny. Žiaci strávili zaujímavý deň plný spoznávania. Podelili sa o svoje zážitky z cestovania a aktívne pri tom používali slová v cudzom jazyku.

• Deň eura

• Finančnú gramotnosť považujeme za dôležitú súčasť vyučovania. Stretávajú sa s ňou žiaci už od prvého ročníka. Deň eura si aj tento rok pripomenuli žiaci počas vyučovania na rôznych vyučovacích predmetoch. V triedach prebiehali zaujímavé aktivity na podporu finančného myslenia prepojené s digitálnou gramotnosťou a zážitkovým učením. Žiaci vyhľadávali informácie na internete, tvorili v grafickom programe Canva a riešili praktické činnosti, ktoré ich naučili plánovať a hospodáriť s peniazmi.