• Nový projekt - Generátor inšpirácie zo SNG

• Naša škola bola vybraná medzi 100 škôl, ktoré boli zaradené do programu Slovenskej národnej galérie. Tento projekt je realizovaný  vďaka značke KIA. Kreativita je jej kľúčovou hodnotou a my sme radi, že sme súčasťou spolupráce, ktorá dáva tvorivosť do pohybu, ktorý inšpiruje. Dôvodom prihlásenia sa do projektu bolo vzbudiť kreativitu a výtvarné uvažovanie žiakov a inšpirovať sa pri tom svetom umenia. Škola získala krabicu plnú výtvarného materiálu v hodnote 300 € i možnosť konzultácií so SNG. Kreatívne sady sú určené na hodiny výtvarnej výchovy pre šikovných výtvarníkov zo 4.A. Obsahujú reprodukcie diel, námety na tvorivé a edukačné aktivity aj výtvarný materiál pre celú triedu. Projekt je inšpiratívnou výzvou zdokonaliť sa vo výtvarných technikách, zručnostiach  i výtvarnej teórii a zároveň výzvou stať sa výhernou triedou, ktorá bude odmenená celodennou tvorivou exkurziou do kaštieľa Strážky.

•  Milí rodičia,

prvý (jesenný) zber papiera sa uskutoční v termíne od 17. 10. do 07.11.2023. Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pani upratovačka, ktorá zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme za ochotu a porozumenie.

• Jesenné strašidielka

• Originalita, nápaditosť, fantázia bez hraníc. Tieto slová najlepšie vystihujú unikátne diela z jesenných plodov a tekvičiek, ktoré žiaci vytvorili spolu so svojimi rodičmi. Mysleli sme si, že vymyslieť niečo nové už nejde, no opäť ste nás, milí žiaci a rodičia,  presvedčili o opaku. Výsledkom vašej tvorivej aktivity bol úžasný, priam rozprávkovo vyzdobený vestibul našej školy, ktorý ozvláštnili zaujímavé, pestrofarebné, nápadité strašidielka, postavičky a iné fantazijné výtvory „od výmyslu sveta“. Tento rok sme sa preto rozhodli, že odmenu získajú všetci žiaci, ktorí sa spolu s rodičmi zapojili do našej výzvy. Spoločne strávený čas pri výrobe krásnych, priam umeleckých diel sa určite oplatil. Z výstavy sme sa dlho tešili. Nájdete ju vo fotogalérii. Ďakujeme všetkým, ktorí k tejto milej akcii, ako sa hovorí, priložili ruku k dielu.

• Úsmev prosím 😊

• V piatok 6.10. si žiaci v 4.A pripomenuli Deň úsmevu. Tým svojim rozžiarili nielen svoju tvár, ale aj tvár svojho kamaráta. Spoločne zisťovali, prečo je úsmev dôležitý, aké pozitívne účinky má na naše duševné, ale aj fyzické zdravie. Zábavné aktivity sa postarali o to, že ani jedna tvárička neostala smutná.