• Nezabudnuteľná škola v prírode

• Žiaci 3.A sa v dňoch 09.- 13. 10. 2023  zúčastnili Školy v prírode v Nemeckej pri Banskej Bystrici. Päť nezabudnuteľných dní v RZ Hradisko  im spríjemňovala nádherná okolitá príroda Nízkych Tatier. Žiaci si prehĺbili svoje vedomosti z vlastivedy a prírodovedy spoznávaním prírodných krás na zorganizovaných výletoch. Nevšedným zážitkom bola túra vo Vydrovskej doline po náučnom lesníckom chodníku. Výborné počasie len znásobilo zážitky z úžasného prostredia. Bolo ich toľko, že zapamätať si všetky bude poriadna námaha. Železnička, lesnícky skanzen, sokoliarka, vychádzky po okolí, bazén, animačný program s milými animátorkami, starostlivá  p. zdravotníčka, výborná domáca strava, diskotéky, dni plné oddychu v zdravom prostredí.....a hlavne veľa zábavy a neopakovateľnej atmosféry. Škola v prírode sa naozaj vydarila. Ďakujeme spoločnosti Vaše výlety s.r.o., ktorí sa spolupodieľali pri organizácii tejto školskej akcie. Bolo nám super.

• Nový projekt - Generátor inšpirácie zo SNG

• Naša škola bola vybraná medzi 100 škôl, ktoré boli zaradené do programu Slovenskej národnej galérie. Tento projekt je realizovaný  vďaka značke KIA. Kreativita je jej kľúčovou hodnotou a my sme radi, že sme súčasťou spolupráce, ktorá dáva tvorivosť do pohybu, ktorý inšpiruje. Dôvodom prihlásenia sa do projektu bolo vzbudiť kreativitu a výtvarné uvažovanie žiakov a inšpirovať sa pri tom svetom umenia. Škola získala krabicu plnú výtvarného materiálu v hodnote 300 € i možnosť konzultácií so SNG. Kreatívne sady sú určené na hodiny výtvarnej výchovy pre šikovných výtvarníkov zo 4.A. Obsahujú reprodukcie diel, námety na tvorivé a edukačné aktivity aj výtvarný materiál pre celú triedu. Projekt je inšpiratívnou výzvou zdokonaliť sa vo výtvarných technikách, zručnostiach  i výtvarnej teórii a zároveň výzvou stať sa výhernou triedou, ktorá bude odmenená celodennou tvorivou exkurziou do kaštieľa Strážky.

•  Milí rodičia,

prvý (jesenný) zber papiera sa uskutoční v termíne od 17. 10. do 07.11.2023. Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pani upratovačka, ktorá zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme za ochotu a porozumenie.

• Jesenné strašidielka

• Originalita, nápaditosť, fantázia bez hraníc. Tieto slová najlepšie vystihujú unikátne diela z jesenných plodov a tekvičiek, ktoré žiaci vytvorili spolu so svojimi rodičmi. Mysleli sme si, že vymyslieť niečo nové už nejde, no opäť ste nás, milí žiaci a rodičia,  presvedčili o opaku. Výsledkom vašej tvorivej aktivity bol úžasný, priam rozprávkovo vyzdobený vestibul našej školy, ktorý ozvláštnili zaujímavé, pestrofarebné, nápadité strašidielka, postavičky a iné fantazijné výtvory „od výmyslu sveta“. Tento rok sme sa preto rozhodli, že odmenu získajú všetci žiaci, ktorí sa spolu s rodičmi zapojili do našej výzvy. Spoločne strávený čas pri výrobe krásnych, priam umeleckých diel sa určite oplatil. Z výstavy sme sa dlho tešili. Nájdete ju vo fotogalérii. Ďakujeme všetkým, ktorí k tejto milej akcii, ako sa hovorí, priložili ruku k dielu.