• Úspech v súťaži Vianočná pohľadnica

• Medzinárodná výtvarná súťaž Vianočná pohľadnica je tematicky zameraná na uchovávanie tradičného vianočného zvykoslovia, konfrontovanie s inými kultúrami, národmi a výtvarné spracovávanie tradičnej vianočnej témy netradičnými výtvarnými technikami. Doporučenou témou súťaže pre tento školský rok sa stalii tradície pri štedrovečernom stole. 20. ročník bol rekordným v počte prijatých prác. Do súťaže sa zapojilo 298 materských a základných škôl, 42 ZUŠ, a 58 ŠZŠ a Spojených škôl zo Slovenska i Poľska. Úroveň súťaže je z roka na rok vyššia, nápaditosť a kreativita nepoznajú hranice. Odborná porota musela rozhodnúť a vybrať tie naj, čo bolo naozaj veľmi ťažké.
            Žiaci boli ocenení  v troch pásmach bez poradia a veku zaradení do kategórií: Špeciálne školy a Spojené školy, Základné umelecké školy a Základné a materské školy. Ocenené a vybraté práce detí budú  vystavené v mesiaci december a január v mestách: Bratislava, Žilina, Dolný Kubín , Námestovo, Trstená. Krakow , Wilkovice. V Dome kultúry v Námestove sa bude dňa 13.12.2023 o 16:00 hod. konať  vernisáž spojená so slávnostným odovzdávaním cien. Výtvarná téma Vianoc je v našej škole tradíciou a teší sa veľkej obľube.  Do súťaže sme poslali 15 najlepších výtvarných diel. Krásny úspech sa podaril Nine Jančigovej zo 4.A, ktorej práca  bola ocenená v BRONZOVOM PÁSME. Gratulujeme!

• Deň počítačovej bezpečnosti

• 30.11. si pripomíname DEŇ POČÍTAČOVEJ BEZPEČNOSTI. Žiaci z krúžku Hráme sa s novými technológiami túto tému spracovali detskou formou a podelili sa o dôležité informácie so svojimi spolužiakmi v tretej a štvrtej triede. Naučili ich, ako sa majú na internete správať, aké zásady dodržiavať a čoho sa vyvarovať. Spoločným testom v platforme KAHOOT si vyskúšali svoj pozornosť. Internet je veľký pomocník, ale je potrebné naučiť sa ako sa v tomto prostredí bezpečne správať.

• Slávnostná imatrikulácia

• Naši prváci zažili v stredu, 22. novembra 2023, jedno výnimočné popoludnie. Pasovaním do školského cechu sa stali právoplatnými žiakmi našej školy. Slávnostný program sa začal spevom prváckej hymny a predstavením sa. Štvrtáci si pre svojich spolužiakov pripravili úlohy z rôznych predmetov. V nich museli dokázať svoju šikovnosť a ukázať, čo sa už stihli naučiť. Recitovali básničky o písmenách, rozdeľovali slová na slabiky a určovali začiatočnú hlásku. Pesničkou z matematiky prítomných uistili, že počítanie i práca s robotom nTinny je pre nich hračka. Všetkých potešili veselým tancom. Na konci programu zložili prvácky sľub, ktorý spečatili odtlačkom svojho prsta. Triedne pani učiteľky ich veľkou ceruzkou pasovali za hrdých a usilovných žiakov a žiačky školy. Všetci boli odmenení pekným darčekom a pani riaditeľka im pripla odznak. Po slávnostnej imatrikulácii nasledovala hostina, ktorú s láskou pripravili rodičia. Ďakujeme pani Hurákovej, Holubovej, Kolenovej, Krasničanovej, Pavelkovej a Skokovskej za výborné chlebíčky, korbáče, ovocie i pochúťky v lístkovom cestíčku. O tortu a koláčiky sa postarali triedne pani učiteľky. Našim novým, už právoplatným žiakom želáme, aby sa im v škole páčilo a vo všetkom darilo. Dúfame, že od nich naďalej budeme počuť: „V škole je super!“

• IBOBOR

• Aj tento rok sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili vedomostnej súťaže iBOBOR. Jej hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie. Súťaží sa v mnohých štátoch na celom svete. Blahoželáme našim úspešným riešiteľom z 3.A: Jánovi Znakovi, Nele Poláčikovej, Nele Beľákovej, Laure Barešovej a zo 4.A Tamare Bronerskej a Šimonovi Ferenčíkovi.