• Keď sa výnimočné stretnutie stane zážitkom na celý život - časť tretia

• Naše poďakovanie patrí sponzorom – p. Rudolf Ďurana, p. Hrubjak ml., p.Stolárik, p. Králik, Miestny klub KDH Vavrečka, ktorí zabezpečili žiakom obed - ich obľúbený Happy Meal a zmrzlinu, z príspevkov sa zabezpečili dary pre prezidentskú kanceláriu a pani prezidentku, pánovi Matúšovi Závodnému za syrové korbáčiky, pánovi Plutinskému za sladké pečivo a pánovi J. Krivdovi za  sladkosti a džúsy. Žiaci boli krásne oblečení a reprezentovali nielen našu školu, ale celú obec. Dobrodružný príbeh sa skončil v neskorý večer a z obrovskej zbierky zážitkov bolo ťažké zaspať. Všetky, ktoré sme si odniesli, boli nádherné. Budú nám ich  pripomínať fotky a videá, ktoré si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Súťaž v anglickom jazyku

• ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj záživne motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožnila žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť patričné ohodnotenie a uznanie. Súťaž Englishstar oslovila našich žiakov tretieho a štvrtého ročníka a splnila ich očakávania. Mohli si overiť úroveň svojich vedomostí aj z cudzieho jazyka. Srdečne blahoželáme všetkým zúčastneným, nakoľko úroveň ich vedomostí je vysoká, viacerí dosiahli úroveň viac ako 90 %. Svedčí o tom získanie diplomov so zlatou medailou a malým darčekom. Najúspešnejším spomedzi súťažiacich sa stal Peter Ďurana zo 4.A , ktorý dosiahol 98% úspešnosť. Gratulujeme a tešíme sa na anglické súťaženie o rok.

• V čítaní aj súťažíme

• V júni sme zrealizovali každoročnú školskú súťaž ČÍTAJME S POROZUMENÍM. Aj tohtoroční víťazi získali cenu v podobe peknej knihy. Dúfame, že ich bude motivovať do ďalšieho čítania. Srdečne blahoželáme.

• Detský literárny Majáčik

• Naši žiaci boli úspešní aj v 14. ročníku oravskej literárnej súťaže Detský literárny Majáčik.  V kategórii poézia sa na 2. mieste umiestnila Natália Košťálová z 3.A, 3. miesto patrilo Laure Barešovej z 3.ACenu poroty získala žiačka 2.A triedy Karolína Krivdová. V próze sa podarilo uspieť žiakovi z 1. A triedy Patrikovi Jagelkovi, ktorý získal Cenu poroty.

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy!

• Námestovská rybka

• V 3. ročníku okresnej výtvarnej súťaže Námestovská rybka boli vyhlásené dve témy: Krajina ako miesto, kde žijem- tu naši žiaci obsadili viaceré miesta- 2. miesto Jakub Feranec z 2.A, 3. miesto Magdaléna Ratičáková z 2.ACenu poroty získali Andrej Hrkeľ z 1.A a Marián Jančiga z 2.A. Druhou témou bola Rodina ako miesto domova, v ktorej Milica Brčáková z 2.A triedy získala Cenu poroty.

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy!

• Vavrečka 204

029 01 Vavrečka