• Deň športu s rodičmi

• V sobotu, dňa 22.6.2024, sme sa stretli s deťmi a ich rodičmi na futbalovom ihrisku, aby sme spoločne zažili Deň športu. Bolo pripravených až 12 rôznych športových disciplín, vďaka čomu nechýbala ani pešia turistika. Obísť toľko stanovíšť dalo poriadne zabrať. Na posilnenie každého čakal skvelý guľáš, kapustnica či vynikajúce palacinky a zmrzlina. Na začiatku počasie športu veľmi neprialo, no s prichádzajúcimi rodičmi začali postupne pribúdať aj slnečné lúče. Teší nás, že tejto skvelej akcie sa zúčastnili naši žiaci a rodičia v takom hojnom počte. Veríme, že okrem cien či spoločných zážitkov, si každý priniesol domov aj dobrú náladu.

• Úspech v súťaži MAXÍK

• Blahoželáme a tešíme sa z ďalšieho úspechu. Tento rok sa do korešpondenčnej súťaže MAXÍK zapojilo  4276 žiakov z celého Slovenska. Nášmu žiakovi z 3.A triedy Jánovi Znakovi sa podarilo získať titul najmúdrejší Maxáčik.

• Zber železa

• Aj tento školský rok žiaci vyčistili obec od nepotrebného a starého železa. Veľmi si ceníme spoluprácu s občanmi, ktorí nám nepotrebné železo pripravili pred svoje domovy. Potom si už žiaci spoločne s p. učiteľkami natiahli rukavice, vytiahli z garáže svoje karičky či fúriky a pustili sa do práce. Musíme uznať, že sa  poriadne zapotili. Oceňujeme ich húževnatosť, silu a odhodlanie pre dobrú vec. Veľké ĎAKUJEM patrí aj pani Gabriele Brčákovej, ktorá sa každoročne zberu zúčastňuje spolu so žiakmi. Aj všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili svoju pomocnú ruku, či už privezením železa na traktore, aute alebo vozíku. Spoločne sme vyzbierali úžasných 2540 kg, za ktoré škola získala peňažnú odmenu. Finančné prostriedky budú použité pre našich žiakov na darčeky, knihy, odmeny...

Ďakujeme Vám!

• Vavrečka 204