• Rovesnícke vzdelávanie

• V rámci projektu Zelená škola prebiehajú u nás okrem iného aj rovesnícke vzdelávania. Tretiaci sa stali pani učiteľkami a pripravili si pre prvákov rovesnícke vzdelávanie na tému – Výbava bicykla. Počas hodiny svojim kamarátom vysvetľovali, čo všetko má mať bicykel, aby mohol byť súčasťou cestnej premávky a aké pravidlá musia ako cyklisti dodržiavať. Tiež si vyskúšali ako sa nesmie na  bicykli voziť. Na záver im tretiaci pripravili kvíz a správnym vyriešením bola veta, ktorú určite všetci dobre poznáme „ Šťastnú cestu.“

• Pomoc mamičkám v núdzi

• Naša škola vždy rada poskytne pomoc tam, kde je potrebná. Preto sme neváhali pri zapojení sa do kampane „Pomôž mamičkám v núdzi“ a objednali sme si srdiečka, ktoré tieto mamičky vyrobili z OZ Maják Nádeje, Košice. Zakúpením srdiečka každý z nás aspoň symbolickou sumou prispel mamičkám pri preplatení nájmu za bývanie, liekov alebo škôlky pre deti. Žiaci si s radosťou a s pocitom, že spravili dobrý skutok srdiečko zakúpili a mnoho mamičiek  ním potešili aj na Deň matiek. Ďakujeme všetkým, ktorí si toto srdiečko zakúpili a želáme im, nech jeho krásna levanduľová vôňa pripomína ich dobrý skutok a láskavosť v srdci. Pretože pomoc jednému človeku nemusí znamenať zmenu celého sveta, ale môže znamenať zmenu sveta pre jedného človeka.

• Pasovanie prvákov za čitateľov

• Na známosť sa všetkým dáva,

že každý prvák a prváčka sa právoplatnými čitateľmi našej knižnice stáva.

Koniec roka je už za dverami a to znamená, že naši prváci už poznajú všetky písmenká a dokážu si sami prečítať knihu. Tak ako každý rok, aj tento, si najstarší žiaci preverili čitateľské vedomosti prvákov. Pripravili si pre nich úlohy, ktoré hravo zvládli a podarilo sa im zložiť sľub čitateľa. Teraz sa už môžu veselo hrnúť požičiavať si knižky v našej školskej knižnici. Veríme, že ju budú navštevovať radi, že nájdu v nej veľa poučného, zábavného a inšpiratívneho. Teší sa na nich veľa zaujímavých príbehov a rozprávok ukrytých v knihách.. Tak prváci, hurááá do čítania!

• Výhercovia

• Naša škola je zapojená do programu „Školské ovocie“, ktorý je financovaný z prostriedkov EÚ a spolufinancovaný z prostriedkov SR. Je to projekt, ktorý podporuje to pravidelné  zabezpečovanie dodávok ovocia a zeleniny alebo vybraných výrobkov z ovocia a zeleniny do škôl. Žiaci tak jedenkrát do mesiaca dostávajú na desiatu niečo chutné, šťavnaté, zdravé.

V rámci tohto programu podpory konzumácie ovocia a zeleniny na školách sme sa zapojili aj do výtvarnej súťaže na tému zdravej výživy. Hodnotiacej porote sa zapáčili práce štyroch žiakov našej školy: Gréty Pjentkovej z 1.B, Kataríny Košútovej a Magdalény Ratičákovej z 2.A, tiež práca Martina Babinského zo 4.A triedy. Ich úspech nás veľmi potešil! Okrem krásnych cien, ktoré si víťazi odniesli domov, sa všetci žiaci tešili zdravej desiate v rámci akcie „ochutnávka 2024“.

• Vavrečka 204

029 01 Vavrečka