• Zmena poplatku za MŠ, ŠKD a stravné

• ZŠ s MŠ Vavrečka 204 oznamuje rodičom, že od 01.01.2024 sa mení čiastočná úhrada výdavkov Materskej školy mesačne na jedno dieťa na sumu 25 € za pobyt, ktorá sa nekráti za vymeškané dni v mesiaci, výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti ŠKD na 25 na jedno dieťa a zároveň sa mení príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v zariadení školského stravovania podľa VZN č.7/2023  nasledovne:

* Paušálny mesačný príspevok na režijné náklady sa uhrádza bez ohľadu na počet dní

v mesiaci, kedy stravník stravu prevezme. Výška paušálneho mesačného príspevku na režijné

náklady v školskej jedálni:

a) pre dieťa v materskej škole 12 €

b) pre žiaka v základnej škole  12 €.

Bližšie informácie nájdete na stránke Školská jedáleň a u vedúcej stravovne p. Bc. Janky Hurákovej, č.t. 0911 548 149

• Vianočné školské trhy

• Tradičné vianočné trhy, ktoré približujú najkrajšie sviatky v roku, nechýbali ani u nás. Na hodinách výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania či krúžkov, žiaci spoločne s pani učiteľkami vytvorili veľa pekných výrobkov. Rodičia našich žiakov nám opäť dokázali, že vždy sa dá vytvoriť niečo nové, originálne. Spolu so svojimi deťmi pripravili nádherné diela hodné obdivu. Šikovnosť rúk sa odzrkadlila v bohatosti ponúkaného tovaru. Vianočné ozdoby, svietniky, ikebany, betlehemy, cukrovinky zaplnili stoly počas vianočných trhov len krátko. Tí, čo našu školu navštívili, určite neodišli naprázdno. Okrem zakúpených vecí si odniesli kus vianočnej nálady a potešili aj svoje chuťové kanáliky. Vôňa a chuť vianočného punču od pani kuchárok opäť nesklamala.

Milí rodičia, žiaci, priatelia školy!

Ďakujeme Vám za Vašu návštevu, za vzájomnú spoluprácu, pomoc pri vyrábaní krásnych diel a za finančnú podporu v podobe zakúpenia vecí z vianočných trhov. Veľmi si to vážime. Finančné prostriedky z nich, ako aj zo zberov papiera, pomarančovej kôry, železa boli a budú použité na financovanie školských aktivít: príspevky na dopravu pri výletoch, exkurziách, školských večierkoch,  vstupné na vzdelávacie aktivity, na nákup materiálu pre vianočné trhy, ceny do súťaží, odmeňovanie úspešných žiakov našej školy, zakúpenie darčekov na Mikuláša, MDD, Vianoce a pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. V máji sa zúčastníme koncertu Karneval zvierat z projektu Príbeh hudby, ktorý sa uskutoční v Žiline. Časť zo získaných financií z tohtoročných vianočných trhov posielame Nadácii anjelské krídla a Dobrý anjel.

• Ocenení žiaci

• Tešíme sa z úspechov našich žiakov – Niny JančigovejTeodora Chajdiaka. Ceny za svoje víťazrné práce si prebrali v Dome kultúry v Námestove a v priestoroch Stálej expozície ľudového rezbárstva v Babíne.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ s MŠ, Vavrečka 204 podľa § 3 ods. 9 vyhlášky č. 231/2009 Z.z.o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách informuje v súlade § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov o udelení riaditeľského voľna žiakom školy na deň 22.12.2023 z organizačných dôvodov.

V uvedený deň nebude v prevádzke ani MŠ, ŠJ a ŠKD pri ZŠ a MŠ Vavrečka.

Vyučovanie bude pokračovať po vianočných prázdninách v pondelok 08.01.2024.