• Školáci škôlkarom

• Žiaci digitálneho kolégia zrealizovali v mesiaci november rovesnícke vzdelávanie. Tentokrát navštívili škôlkarov, triedu našich predškolákov, Včielky. Pripravili si pre nich test v platforme KAHOOT v anglickom jazyku. Úlohy pani učiteľky/učiteľa sa zhostili veľmi dobre. Škôlkarov si rozdelili do skupiniek a vysvetlili im aj celý postup ako riešiť test. Na záver dostali spätnú väzbu v podobe digitálneho hodnotenia v Canve. A to bolo na výbornú.

• Digitálne KOLÉGIUM

• Žiacke DIGITÁLNE KOLÉGIUM, ktorého členmi sú naši žiaci, pracuje aj v tomto školskom roku vo vysokom nasadení.  Školský rok sa už poriadne rozbehol a s prácou nezaháľajú ani žiaci Kolégia. Minulý rok sa veľmi dobre popasovali s rovesníckym vzdelávaním svojich spolužiakov. Tento rok majú v pláne pokračovať s rovesníckym vzdelávaním aj v materskej škole. S pomocou pani učiteľky sa žiaci zoznamujú s rôznymi nástrojmi digitálneho sveta, aplikáciami či pomôckami. Pomáhajú a podieľajú sa na tvorbe školských pozvánok i plagátov. Stihli už svojim spolužiakom predstaviť školských robotov nTinny a predviedli im, ako a čo sa s nimi môžu naučiť.

• Výchovný koncert

• V októbri sa naši žiaci zúčastnili výchovného koncertu v Dome kultúry Námestovo, ktorý si pripravila Základná umelecká škola I.Kolčáka v Námestove. Formou hudobnej rozprávky sa deti naučili základné pojmy z hudobnej náuky. Súčasťou koncertu bolo aj vystúpenie družobnej školy ZUŠ  z Českej republiky.

• Viac lásky, menej plastov

• Do tohtoročnej  výzvy Zelenej školy sa zapojili všetci, žiaci s pani učiteľkami, p. vychovávateľky ale aj rodičia so svojimi deťmi. V rámci výzvy sme vyvesili plagát na výveske pri obecnom úrade. Niekoľko vencov sme spoločne položili na miesta v obci - kaplnka, miestny cintorín, ale aj na miesta posledného odpočinku. Krásne, čisto prírodné vence zdobili vestibul našej školy.  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili.

• Malí – veľkí prieskumníci

• Naši najstarší žiaci, štvrtáci, veľmi radi bádajú. V rámci tohtoročnej témy Zelenej školy, ktorou je Doprava a ovzdušie, zrealizovali prieskum. V platforme Canva vytvorili dotazník, následne ho rozdali do rodín svojich spolužiakov, spoločne vyhodnotili a vyvodili závery. Ďalšou zaujímavou bádateľskou aktivitou šikovných štvrtákov bolo zisťovanie miest v našej obci, ktoré vykazujú najväčšiu mieru znečistenia ovzdušia. Spoločnými silami a nápadmi vyvodili závery a snažili sa prísť na to, prečo sú niektoré miesta viac či menej znečistené.