• Súťaž v anglickom jazyku

• ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj záživne motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožnila žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť patričné ohodnotenie a uznanie. Súťaž Englishstar oslovila našich žiakov a splnila ich očakávania. Mohli si overiť úroveň svojich vedomostí aj z cudzieho jazyka. Srdečne blahoželáme všetkým zúčastneným, nakoľko úroveň ich vedomostí je vysoká, všetci dosiahli úroveň viac ako 90 %. Svedčí o tom získanie diplomov so zlatou medailou a malým darčekom. Najúspešnejším spomedzi súťažiacich sa stal Peter Ďurana z 3.A , ktorý dosiahol 100% úspešnosť. Gratulujeme a tešíme sa na anglické súťaženie o rok.

• Pasovanie prvákov za členov školskej knižnice

• Na známosť sa všetkým dáva,

že každý prvák a prváčka sa právoplatnými čitateľmi našej knižnice stáva.

Školská brána otvorená,

školským kľúčom podoprená,

kto do nej vojde,

čítať už vie, či je ona, či je on,

čitateľka, čitateľ vyjde von.

... znelo našou školskou záhradou na oslavu našich prvákov, ktorí sa naučili všetky písmenka a rozlúčili sa so šlabikárom. Už nemusia prosiť, aby im niekto prečítal rozprávku. Vedia si ju prečítať už sami. Stali sa oficiálnymi čitateľmi knižnice. Zložili sľub čitateľa a zdolali niekoľko úloh, ktoré si pre nich pripravili štvrtáci. Teraz sa už môžu veselo hrnúť požičiavať si knižky v našej školskej knižnici. Veríme, že budú našu knižnicu navštevovať radi, že nájdu v nej veľa poučného, zábavného a inšpiratívneho. Teší sa na nich veľa zaujímavých príbehov, rozprávok ukrytých v knihách.. Tak prváci, hurááá do čítania!

• Učíme sa s Canvou

• Súčasťou nášho školského vyučovania je aj zavádzanie digitálnych nástrojov do výučby. V tomto školskom roku si pani učiteľky a žiaci vyskúšali prácu vo webovej platforme Canve, ktorá je určená na tvorbu grafického materiálu. Bola založená v roku 2012 a je prístupná pre všetkých, bez potreby grafických programov. Užívatelia majú možnosť pracovať s databázou fotografií a ľahko modifikovateľných predlôh (šablón), ktoré sa dajú upravovať. Aplikácia má všestranné využitie a možno ju využiť v rôznych predmetoch a na rôznu tému. Učiteľom poskytuje možnosť pripraviť si zaujímavý materiál, zároveň slúži ako digitálny nástroj hodnotenia. Žiakom otvára bránu k využitiu fantázie. Žiaci si v Canve tvoria pojmové mapy, projekty, prezentácie, pozvánky. Veľmi radi si vytvárajú diplomy a rôzne animácie.

• Zber papiera pokračuje...

• Milí rodičia,

3. zber papiera pokračuje od 07.06. do 23.06.2023.

Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pán  školník, ktorý zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme.

• Zážitková záhrada sa rozrastá

• V tomto školskom roku pribudli do školskej záhrady nové originálne prvky. Sú nimi náučne panely, ekologická hra, dendrofón, skok do diaľky, skleník a lanový prechod. Všetky vzdelávacie predmety sú súčasťou školského vyučovania vo vonkajšom prostredí, ktoré sa snažíme realizovať vždy ako to počasie dovolí. Na celkovom vzhľade záhrady sa aktívne podieľajú aj samotní žiaci. Svedomito sa starajú o vyvýšené záhony, zbierajú bylinky, vyrábajú domčeky pre včielky i vtáčiky. Každý deň dbajú o to, aby rastlinkám nič nechýbalo. Tešíme sa, že naša škola aj takýmto spôsobom napreduje v rozvoji environmentálnej výchovy.