• Podarilo sa nám chytiť Námestovskú rybku

• V 2. ročníku okresnej výtvarnej súťaže NÁMESTOVSKÁ RYBKA sme boli opäť úspešní. V kategórii ZŠ na tému KRAJINA, ako miesto kde žijem, získal 3. miesto Šimon Ferenčík z 3.A. Šimonovi gratulujeme a želáme, aby svoj výtvarný talent naďalej rozvíjal.

• Matematický klokan

• Najväčšia matematická súťaž na Slovensku, ktorú organizuje nezisková organizácia Talentída, prebehla aj tento školský rok. Celkovo sa do nej v 1.-3. kategórii zapojilo 37 299 žiakov z celého Slovenska. Srdečne blahoželáme Karolínke Bronerskej z 1. A, ktorá sa stala úspešnou riešiteľkou. Ostatní zúčastnení žiaci získali diplom za účasť a cenu. Všetkým prajeme veľa chuti do súťaženia aj budúci rok.

• Je krásne mať mamu.....

• Dňa 14.5. sme v kultúrnom dome zažili výnimočný deň. Je ním vždy druhá májová nedeľa venovaná všetkým mamám. Spoločne sme oslávili sviatok venovaný našim najdrahším. Detskí umelci zo základnej i materskej školy predviedli pestrý program plný básničiek, pesničiek, tancov. Prítomných presvedčili, že sa v nich ukrýva talent, za ktorý boli odmenení silným potleskom. Slzička dojatia sa leskla v očku nejednej mamy.

Milé mamičky, mladé, menej mladšie, menej staršie či najstaršie... Na tom predsa nezáleží. Stále ste, budete a navždy ostanete večne krásne. ĎAKUJEME.

• Máj - lásky a hudby čas

•  Vo štvrtok 11.5. mala v škole hlavné slovo hudba. Najskôr žiaci predviedli svoje spevácke schopnosti v školskom kole Slávik Slovenska, potom nasledoval online koncert. Žiaci, ktorí si vybrali na súťaž dve pesničky, si zaslúžia pochvalu za odvahu, ktorú preukázali pri svojom speváckom vystúpení. Prvé miesto získala Olívia Hoľmová (3.A). Na druhom mieste sa umiestnila Natália Ďuranová (1.A) a na treťom Karolínka Bronerská (1.A).

PRIDAJ SA K NÁM – takto znel názov ďalšieho online koncertu z projektu Príbeh hudby, ktorý tradične pripravuje Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS. Spolu s hudobníkmi sme vytvorili veľkú muzikantskú rodinu. Pod vedením pána Gabriela Rovňáka, ktorý nás sprevádzal koncertom ako dirigent a moderátor, odohrali muzikanti krásny koncert. V programe odznelo množstvo nádhernej hudby, zaujímavým spôsobom boli predstavené hudobné nástroje. Hudobné ukážky v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, Vojenskej hudby a sólistov – barytónu Šimona Svitoka a iba 12-ročného talentovaného chlapca, hráča na pozaunu Michala Šoltisa, očarili všetkých. Žiaci sa tešili z interaktívnych čísel, ale aj zo skvelej atmosféry, ktorá sa spájala s priamym prenosom a prepojením divákov z celej našej krajiny. Ďakujeme za umelecký zážitok a tešíme sa opäť o rok. Naša škola je súčasťou Príbehu hudby už od jeho začiatku, doteraz sme nevynechali ani jeden koncert toho projektu.