• Aktivity projektu

• Kolektív detí plní počas trvania súťaže súťažné úlohy, za ktorých plnenie pravidelne získava body.Úlohy a aktivity vo svojom účte plnia  vždy spoločne, v priestoroch svojej škôlky v rámci vyučovacích hodín. Optimálnym spôsobom zobrazovania hry pre Kolektív je za pomoci interaktívnej tabule.

Súťažné úlohy, za ktoré môže Kolektív materskej školy získavať body sú rozdelené do troch skupín nasledovne:
        a) body za starostlivosť o adoptovanú kravičku v termíne trvania súťaže,
        b) body za plnenie tvorivých individuálnych úloh v termíne trvania súťaže,
        c) body za splnenie bonusových úloh v termíne trvania súťaže.

a) Body za starostlivosť o adoptovanú kravičku získava Kolektív len počas dní školskej dochádzky v termíne trvania súťaže. Starostlivosť o kravičku spočíva v pravidelnom udržiavaní šťastia kravičky. Viac informácií o tom, ako sa správne starať o kravičku sa nachádza na Webovej stránke súťaže.
        Body získava kolektív nasledovne:
        • ak je šťastie kravičky na konci dňa aspoň 90%, získa Kolektív za daný deň 5 bodov
        • ak je šťastie kravičky na konci dňa aspoň 70%, získa Kolektív za daný deň 4 body
        • ak je šťastie kravičky na konci dňa aspoň 50%, získa Kolektív za daný deň 3 body
        • ak je šťastie kravičky na konci dňa aspoň 30%, získa Kolektív za daný deň 2 body
        • ak je šťastie kravičky na konci dňa aspoň 10%, získa Kolektív za daný deň 1 bod
        • ak je šťastie kravičky na konci dňa nižšie ako 10%, získa Kolektív za daný deň 0 bodov

b) Body za plnenie tvorivých individuálnych úloh, získava Kolektív jedenkrát do mesiaca v termíne trvania súťaže. Individuálne úlohy sú zverejňované v účte Vedúceho Kolektívu na Webovej stránke súťaže v sekcii Úlohy. Úlohy sa zverejňujú o polnoci v prvý deň nového kalendárneho mesiaca a uzatvárajú sa v posledný deň kalendárneho mesiaca. Vedúci kolektívu nahrá (pomocou mobilného zariadenia alebo webového rozhrania) do svojho účtu k vybranej aktívnej individuálnej úlohe fotografiu reprezentujúcu vypracovanú úlohu žiaka. Maximálny počet nahratých fotografií je rovný počtu žiakov Kolektívu. Body za plnenie tvorivých individuálnych úloh získava kolektív nasledovne:
        • maximálny počet získaných bodov za jednu individuálnu úlohu je rovný 100 bodov
        • výsledný počet bodov  za splnenú  úlohu je  rovný  maximálnemu  počtu bodov  v  pomere k počtu žiakov v  Kolektíve,            vynásobený počtom odovzdaných vypracovaných úloh
        • počet bodov = (maximálny počet bodov / počet žiakov v Kolektíve) * počet odovzdaných úloh
        • ak Kolektív dokončí individuálnu úlohu (dokončená úloha je úloha s fotografiami, ktorých počet je rovnaký ako počet     žiakov Kolektívu) pred koncom mesiaca, získava bonusové body a to v počte jeden bod za každý deň zostávajúci do     konca prebiehajúceho mesiaca. Napríklad ak Kolektív splní úlohu 7 dní pred koncom mesiaca, získava za absolvovanie   úlohy 7 bonusových bodov

c) Body za splnenie bonusových úloh môže získať Kolektív v termíne trvania súťaže. Všetky bonusové body sú spojené s pravidelnou starostlivosťou o kravičku, pravidelnými nákupmi a hraním hier. Bonusové body budú prideľované vždy v prvý kalendárny deň nového mesiaca za mesiac predchádzajúci. Kolektív môže získať bonusové body za nasledujúce aktivity v príslušnom bodovom ohodnotení:
        • za prihlásenie sa do svojho účtu a nakŕmenie kravičky každý deň získa Kolektív 10 bodov
        • za zadanie 10 nových EAN kódov (nový EAN kód, ktorý za celú dobu trvania súťaže ešte Kolektív nezadal) zo     slovenských mliečnych výrobkov získa Kolektív 10 bodov
        • za minimálne jedno odohranie hry Pexeso a Skladanie Obrázka získa Kolektív 10 bodov

Špeciálny bonus získava Kolektív, ktorý do 31.5.2022 pozbiera všetky Úspechy, nálepky v Kolekcii, a odkryje anatómiu celej Kravičky v sekcii Môj Album. Hodnota bonusu je 100 bodov do finálneho hodnotenia.