• Tvorivé individuálne úlohy

• Deti z triedy Sovičky krásne plnia úlohy každý mesiac a vzorne sa o kravičku starajú.

September - „Registrácia do súťaže“
        Október
        - "Pani jeseň maľuje"

Našou úlohou bolo vytlačiť a vyfarbiť obrázky s motívom jesene, ktoré nám poslala kravička.

November - "Ahoj, kamarátka kravička"

V novembrovej výzve sme namaľovali kravičku Malinu. Deti si kravičku vytvorili podľa vlastnej fantázie.

December - "Šťastné a veselé"

V mesiaci december nás kravička poprosila o výzdobu stromčeka. Rozstrihali sme obaly z jogurtov, pospájali sme ich do jednej veľkej reťaze a ozdobili ňou stromček.

Január - "Hlava, ramená, kolená, palce"

Po vianočných sviatkoch nám bola zadaná úloha poskladať kravičku. Keďže "Malina" toho mala veľa, radi sme jej pomohli. Najskôr sme časti tela vyfarbili, potom vystrihli a nakoniec správne nalepili na papier. Odmenou nám bola usmiata kravička.

Február - "Fašiangová veselica"

V našej škôlke sme sa v mesiaci február pripravovali na karneval. Malina sa chcela tiež zúčastniť, tak sme jej s deťmi vyrobili rôzne škrabošky a masky, z ktorých si mohla vyberať.

Marec - "Tu bývame my"

Prichádza jar a kravička sa už pomaly vyberá na pašu. Chcela vedieť, či našu škôlku niekde z diaľky neuvidí a preto nás poprosila, aby sme jej  ju nakreslili.

Naša kravička Malina     Význam mlieka pre zdravie človeka     Škôlka, z ktorej sa starajú deti o svoju kravičku

Apríl – „Vstávaj príroda“

V apríli sme sa mali s kravičkou pripraviť na veľkonočné sviatky a pohostiť ju. Poslala nám obrázky rôznych dobrôt a našou úlohou ich bolo vyfarbiť a ozdobiť podľa vlastnej fantázie. Aby bola Malina veselá a usmiata, tak sme sa s ňou pohrali pexeso a vybrali sme jej lúku plnú zelenej trávičky.

Jar a veselá kravička